Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zchátralé prodejní stánky šly k zemi. Co bude v Ostravě-Zábřehu místo nich?

Z ulice Zimmlerova v Ostravě Zábřehu postupně mizí zchátralé prodejní stánky. Ty byly dlouhou dobu prázdné a využívali je jen nezvaní hosté, což se nelíbilo obyvatelům v jejich okolí.

Špína, zápach, nepořádek, počmárané zdi. Tak vypadaly stánky na Zimmlerově ulici v Zábřehu, které dlouhou dobu nikdo neprovozoval. Radnice léta usilovala o jejich demolici, dohodu ale komplikovaly složité majetkové poměry.. 

“Po dlouhých letech se radnici podařilo vyjednat s nájemci odstranění budek, které už několik let byly nevzhledné, neplnily svůj účel. Toto místo bylo zchátralé, nevypadalo to vůbec pěkně. Do budoucna se nad tímto místem budeme určitě zabývat, ať již , jestli to bude výstavba parkovacích míst, kterých je stále nedostatek a nebo zatravníme toto místo, případně nějaké lavičky nebo nějaké dětské hřiště, to ještě bude dále v jednání,” říká Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih

“Co bych si přál místo těch stánků? Já nevím, aby to bylo hřiště, nic víc.”

Nad zbývajícími třemi stánky stále visí otazník. Zatímco dva z nich zejí prázdnotou a nikdo se o ně nestará, jeden je v provozu.

Nadále budeme jednat se zbývajícími vlastníky nemovitostí, abychom tyto nemovitosti odkoupili a mohli tak tento prostor zrevitalizovat jako jeden celek,” uvádí Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih

  Jak bude celý prostor vypadat, pokud se radnici podaří dotáhnout vše do zdárného konce, o tom se bude ještě jednat. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy