Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníky K-tria pobavil Michal Viewegh. Prozradil vše, co je zajímalo.

  • Ostrava-Jih,

Kulturní dům K-trio zaplnili fanoušci populárního spisovatele Michala Viewegha. Součástí jeho besedy, na které dostali možnost se ptát na vše, co je zajímá, byla i autogramiáda.

Michal Viewegh je jeden z nejúspěšnějších spisovatelů současnosti. Napsal více jak 50 knih a mnohé z nich byly zfilmovány. Mimo jiné Román pro muže a Román pro ženy. Jeho fanoušci se s ním mohli setkat v kulturním domě K-trio a všichni se na něj těšili. 

“Těším se moc jako moje kolegyně. No tak filmy samozřejmě , sem tam něco přečtu, kolik čas dovolí samozřejmě. Jinak je to perfektní.”

“No že už jsem na něj jednou byla. Byla jsem na něm v Dobrovského knihkupectví a strašně se mi líbil, proto jsem přišla znova.”

“Velmi se těším, protože mám hodně knih od něj. T jeho knih jsou dobré filmy. Celkově mě jako zajímá, už dlouho ho sleduji. Asi Román pro ženy a Román pro muže, to bych řekla, že tak asi velmi vtipný.”

“Mám doma spoustu knih od něj, takže těším se, jak bude vyprávět o svém životě, o tom jakoby znovuzrození jeho.”

V rámci besedy Michal Viewegh publiku četl ukázky ze svých povídek a fejetonů, odpovídal na nejrůznější otázky a vyprávěl i o svých začátcích.Některé knihy Michala Viewega tak trošku kopírují jeho život.

“Třeba jsem učil na základní škole a napsal jsem knihu Výchova dívek v Čechách. Báječná léta pod psa je také výrazně autobiografická kniha. Účastníci zájezdu vznikly tak, že jsem byl 3 x autobusem s rodiči v Itálii, když jsme neměli peníze na letenky, že jo, takže takhle to vzniká,” říká Michal Viewegh, spisovatel

Ze zfilmovaných knih má upřímnou radost a do natáčení se nikdy neplete.

“Já tam přijdu jednou, dvakrát ty herce pozdravit, přátelsky si s nimi popovídat a tak a podívat se, jak to točí, ale jakože bych stál u každého záběru a říkal takhle ne, nebo takhle jo, tak to nedělám. Myslím, že každý autor, kterému zfilmovali knížku, by měl být rád, protože přece jenom do kina, i když se chodí dneska méně, tak pořád ještě tam přijde víc tisíc diváků než si koupí tu knížku.” uvádí Michal Viewegh, spisovatel

Besedy s lidmi ho baví a rád odpovídá na jejich dotazy. Většinou se setkává s příjemnými dotazy. A který ho nejvíc překvapil?

“Když jsem byl jednou na besedě ve Zlíně,  tak se tam přihlásil, na ZŠ, tak se tam přihlásil asi šestiletý chlapeček a ptal se. Pane spisovateli stalo se vám někdy, že jste na besedě upadl? A to fakt byla jako originální   číslo jedna. //// Popravdě jsem odpovídal, že až po besedě, ale na besedě nikdy,” prozradil Michal Viewegh, spisovatel

V současné době Michal Viewegh dokončuje román ¨Příliš zdvořilý Leopold, který vyjde už do měsíce a měl by být výrazně humoristický,.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy