Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výzva vyslyšena. Lidé z celého Jihu nosí na radnici roušky

  • Ostrava-Jih,

Obyvatelé Ostravy-Jihu nezklamali. Poté, co je radnice požádala o roušky pro seniory, kteří bydlí v domovech s pečovatelskou službou, spustila se lavina dobročinnosti. Vlastně ušitých roušek už lidé na radnici přinesli stovky.

Sběrné místo na radnici Ostravy-Jihu se plní rouškami a vzkazy pro seniory, kro které je tato ochrana před koronavirem určena. Roušky nosí nejen občané Jihu a zaměstnanci radnice, ale také firmy, vietnamská komunita, studenti ostravské univerzity, nebo učitelky mateřských škol.

“Roušek jsme přinesli cirka 100. Šijeme to doma, když máme home offce, nebo docházíme do MŠ přímo a látky máme z domu, kdo, co přinesl. V domácím prostředí šijí dvě paní učitelky, jinak zbytek docházíme do školek a pak si rozdělujeme práci. Někdo stříhá, někdo žehlí, někdo šije,” uvádí Petra Havlová, učitelka MŠ Mitušova 6

“Jsme velice rádi za to, kolik lidí, ale i organizací vyslyšelo naši prosbu o dodání roušek pro seniory, kteří bydlí v domech s pečovatelskou službou tady v Ostravě-Jihu. V současné době máme k dispozici nějakých 460 roušek, nicméně samozřejmě je třeba, aby těch roušek bylo více, aby si je lidé mohli měnit. Co se týká seniorů v domovech s pečovatelskou službou, tak tam jich je 360,” říká Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih

Sbírka proto stále pokračuje. První várku roušek už dostali senioři z domu s pečovatelskou službou na Odborářské ulici Druhá co nevidět poputuje do domu s pečovatelskou službou na ulici Horymírova. Pokud bude roušek nadbytek, dostanou je i další klienti odboru sociální péče.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků