Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podnikatelé Jižního města teď neplatí nájem. Radnice jim dala čas

  • Ostrava-Jih,

Radnice Ostravy-Jihu se snaží pomoci podnikatelům. Ti se dostali do složité situace kvůli pandemii koronaviru. S ohledem na nouzový stav, který vyhlásila vláda, jim posune splatnost nájemného.

Podnikatelé, kteří provozují svou živnost v nebytových prostorách v Ostravě-Jihu v současné době nemusí platit nájemné ani zálohy na služby. Splatnost se kvůli koronaviru posouvá.

“Současná situace našich podnikatelů, ať už fyzických nebo právnických osob, je velmi složitá. Proto i my v první fázi přicházíme s opatřením pro všechny naše nájemníky nebytových prostor. Splatnost nájemného či pachtovného včetně záloh na služby posouváme o tři měsíce, a to u nájemného, které je splatné v březnu a dubnu tohoto roku.

My samozřejmě situaci i nadále budeme sledovat, vyhodnocovat a popřípadě budeme přijímat další opatření,” uvádí Markéta Langrová, Místostarostka MOb Ostrava-Jih

Opatření se týká 260 podnikatelů, kteří to vítají a věří, že ze strany radnice jde o první krok. 

“Situace teď je relativně vážná především z toho pohledu, že nikdo moc neví, co bude. Jsme rádi za to posunutí nájemného a nebo splatnosti toho aktuálního nájemného a jsme zvědaví teda jaké  řešení vymyslí z hlediska třeba nějaké reálné podpory finanční třeba odpuštění nájemného. Ale vnímám to, že jim to není jedno. Takže jsem rád, že v tom obvodu jsme a že ten vztah máme takový, ale je to prostě smrtící teď aktuálně pro nás,” hodnotí situaci Ivo Ptáčník, podnikatel, Laura coffee

Ve hře je i odpuštění nájmu, o tom se ale teprve bude jednat. Radnice už se nechala slyšet, že letos nebude zvyšovat o inflaci mimo jiné nájemné u zahrádek nebo parkovacích stání.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků