Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior Expres Jih už jezdí. Jízdy by ale senioři měli kvůli pandemii omezit

  • Ostrava-Jih,

Senioři z Ostravy-Jihu mohou opět využívat Senior expres. Provoz zvýhodněné dopravy určené pro občany ve věku 77 let a více přerušila koronavirová krize. Po uvolnění některých opatření dostala tato služba opět zelenou.

Senior Expres opět vozí seniory z Jihu po celé Ostravě. Svézt se mohou kamkoli potřebují ať už na poštu, k lékaři, na nákupy nebo na návštěvu. Přesto by zvýhodněnou službu v této nelehké době měli s ohledem na své zdraví využívat co nejméně. “I když v průběhu dne veškerá vozidla budou dezinfikována. apelujeme na občany, aby v rámci ochrany svého zdraví používali roušky, popřípadě jiné ochranné prostředky jako jsou rukavice či brýle. Taktéž by měli zvážit účel své cesty a využívat tuto službu prioritně k návštěvám lékařských zařízení,” doporučuje seniorům Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Pro obyvatele starší 77 let jsou k dispozici 4 vozy, které jezdí na základě telefonické domluvy od pondělí do pátku od 6 do 16 hodin. Lidé by se měli objednat nejméně den předem. Služba je totiž velmi oblíbená. Za tři roky senior expres eviduje bezmála 25 tisíc jízd a už ujel na 270 tisíc kilometrů. Aby mohli senioři zvýhodněnou dopravu využívat, musí si na radnici vyřídit průkazku. “K vyřízení průkazky stačí stejně jako v předchozím období pouze občanský průkaz a průkazková fotografie a potom je průkaz na místě bezplatně zhruba do 5 minut vydán,” uvádí Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih.

Na Jihu žije přes 5 tisíc seniorů, kteří mají na senior expres nárok. Průkazku má v současné době zhruba třetina z nich.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy