Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deváťáci mají školy pro sebe. Docházka na Jihu je vysoká

  • Ostrava-Jih,

Žáci 9.tříd základních škol se vrátili do škol. V Ostravě-Jihu je více než 700 deváťáků a do školních lavic na konzultace chodí téměř 60 procent z nich. V ostatních ročnících dál probíhá online výuka.

Přijímací, maturitní a závěrečné zkoušky se blíží a nejen deváťáci tak dohánějí, co se dá. Většina z nich tak uvítala, že se pro ně opět otevřely školy. Jak zjistili, bez osobního kontaktu to prostě není ono. Těšili jsme se do školy, na učitele, na spolužáky. Ty dva měsíce strašně byla dlouhá doba, jako to samostudium bylo dobré, ale chyběl ten učitelský kontakt, že nám to prostě dokázali vysvětlit.”

“Teď narychlo si dozkoušíme ještě vlastně založení stolu a založení tady toho a obsluhu, abysme to potom zvládali sami.”

“Domácí příprava byla náročnější, ale tak zvládli jsme to všichni si myslím,” uvádí studenti SŠSS Krakovská

Výuka neprobíhá denně, ale podle potřeby a jednotlivé třídy se na školách střídají. “To znamená ta 9.A, 9.B se nevidí. První jsou tady deváťáci, odučí češtinu, matematiku, ti odejdou a potom tady přijde 9.B,” říká Martin Pail, ředitel ZŠ Mitušova 16

Žáci musí povinně dodržovat odstupy. Každý sedí sám v jedné lavici. Roušky nemusí mít ani žáci ani učitelé. Bez vstupní kontroly se ale žáci ani studenti do škol nedostanou. Základní školy dostali vše potřebné od radnice. “Městský obvod Ostrava-Jih zabezpečil pro školy dezinfekční prostředky, roušky pro pedagogické pracovníky, bezkontaktní teploměry a samozřejmě velice děkuje ředitelům škol za zvládnutí online výuky,” uvádí Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Pro ostatní ročníky základních škol pokračuje online výuka. Do školních lavic by se měli vrátit 25.května.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy