Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zpátky v lavicích. Školy a školky v Jižním městě opět přivítaly děti

  • Ostrava-Jih,

Do základních škol se v pondělí po více než dvouměsíční pauze vrátily děti z prvního stupně. Zdaleka ne ale všechny. Řada rodičů měla o ně kvůli pandemii koronaviru strach a tak s nimi raději zůstali doma.

Školy a školky na Jihu po bezmála třech měsících přivítaly děti. Celkem jich nastoupilo 3600. Rozhodnutí bylo na rodičích.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Z tohoto počtu je vlastně 57 procent dětí MŠ a 42 procent dětí 1.stupně ZŠ. Zřizovatel pro školy zabezpečil dle požadavků ředitelů škol dostatečné množství dezinfekce, roušky pro pedagogické pracovníky a bezkontaktní teploměry. Další, co je plus pro veřejnost je to, že dnešním dnem se otevírají hřiště u MŠ i ZŠ.”

Například na ZŠ Dr. Lukášové nastoupilo 38 dětí, které byly rozděleny do tří skupinek

Petra Kalousková, ředitelka ZŠ Dr. Lukášové: “Skupiny máme pouze 3, protože rodiče do poslední chvíle váhali, jestli děti poslat nebo neposlat. Čekali, jestli bude schváleno ošetřovné a protože v pátek došlo ještě k dalšímu výskytu pozitivních případů tady u nás v kraji. tak někteří rodiče si na poslední chvíli to ještě rozmysleli."

Téměř všechny děti se do školy moc těšily. Chyběly jim nejen kamarádi, ale i paní učitelky.

Anketa s žáky ZŠ Dr. Lukášové: “Je to tady lepší, protože na tom počítači to nemáš takové to vysvětlení.” “Komu by se chtělo učit doma. Takže stoprocentně je to lepší učit se ve škole.” “Já se těšil do školy, protože jsem doma neměl žádné kamarády.”

Ve škole fungují protikoronavirová opatření stejně jako ve školní jídelně, kam musí skupinky chodit postupně a v přesně stanovený čas, aby se potkávaly co nejméně.

Petra Kalousková, ředitelka ZŠ Dr. Lukášové: "Na oběd mají ty skupiny 15 minut, kdy opravdu musí přijít na čas a tak, aby se dalo za dost všem hygienickým podmínkám, které tak jsou. Je připravena dezinfekce. Je tam i dozor nad těmi žáky, aby je trošinku organizoval, aby každý věděl, kam si má sednout. Jsou připraveny stoly s rozestupy a kuchařky mají také ochranné pomůcky.”

Ve třídách pak sedí v každé lavici jen jedno dítě, roušky tak musí mít jen v případě, že mají společné aktivity. Učitelky a vychovatelky při výuce používají ochranné štíty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy