Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Račte dál. Senior Point v Ostravě-Jihu se opět otevřel seniorům

  • Ostrava-Jih,

Senioři mají opět důvod k radosti. Po delší době se jim opět otevřel Senior point, který byl zavřený kvůli pandemii koronaviru. Toto kontaktní místo pro seniory se nachází v Komorním klubu na Velflíkově ulici.

Senioři mohou opět navštěvovat oblíbený Senior Point v Komorním klubu. Ten uzavřela pandemie, teď už je tu ale opět pro vás, a to každé pondělí, úterý a čtvrtek. Můžete si tu nejen popovídat, ale také získat informace důležité pro život.

Darina Daňková, ředitelka Kultury-Jih: “Například o své bezpečnosti, mohli si zakoupit výhodné senior pasy, mohli získat info obálku, která slouží k informacím o jejich zdraví a spoustu dalších užitečných věcí. Kromě základních informací nabízí také kurzy a možnost popovídat si například při kávičkování a vlastně teď chystáme takovou novinku. Rádi bychom kávičkování vytáhli ven z Komorního klubu, aby si senioři mohli popovídat, posedět venku před senior pointem na sluníčku a tam strávit příjemný čas.”
Anketa s klienti Senior Pointu: “Chodíme na kafíčkování pravidelně vždycky v pondělí. Máme senior pas, který jsme si tam vyřídili. Je to velice výhodné na různé koncerty, které jsou tam přímo a takové ty společenské akce.”
“My to využíváme spolu. My jsme jako manželé, tak to bereme jako dohromady. Hodně na procházky, výlety, vloni jsme hodně toho se zúčastnili. Jak to bude letos uvidíme. Snad to vyjde zas jak bylo loni.”

Připravují se i další kurzy, a to jak vzdělávací, tak společenské. Mimo jiné počítačový kurz, o který byl velký zájem, ale musel být v březnu přerušen. Opět se rozběhne od září.

Darina Daňková, ředitelka Kultury-Jih: “Budeme mít další nabídku těch kurzů počítačových pro seniory. Tohle je super akce, protože je to taková seniorka, která sama absolvovala kurz jak učit, vyučovat počítačovou gramotnost, učí ty seniory. Takže se nemusí ničeho bát a mohou s úsměvem přijít a určitě se naučí něco nového a zajímavého.”

Dalšími zajímavými kurzy, které začnou v druhé polovině tohoto roku, budou mimo jiné kurzy mediace a mediace. V Senior pointu funguje také právní poradna. Konzultace v ní jsou zcela zdarma. Další informace o senior pointu najdete na stránkách kulturajih.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy