Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu otevřeli historicky první informační centrum. Vzniklo na novém náměstí

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu slavnostně otevřeli zbrusu nové infocentrum. Jde o vůbec první informační centrum v městském obvodu a najdete ho na novém náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce.

Obyvatelé Ostravy-Jihu se dočkali. K dispozici mají historicky první infocentrum městského obvodu, které se slavnostně otevřelo na náměstí Ostrava-Jih. Podávat informace ale bude o dění v celé Ostravě, takže by jim nemělo nic uniknout.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jsme rádi, že k tomu konečně došlo, protože jsme to několikrát museli odložit z důvodu koronaviru, takže ode dneška bude to infocentrum plně funkční. Zajišťuje běžné služby, na které jsou obyvatele zvyklí z jiných infocenter. Jsme samozřejmě rádi, že jsme nejenom dokončili náměstí, dokončili infocentrum, ale že může pomalu ožívat a že můžeme začít pořádat pomaličku v souvislosti s opatřeními koronaviru další akce.”
Jan Šumbera, zakladatel moderních infocenter, jednatel společnosti Černá louka: “Otevíráme toto místní infocentrum, které v podstatě přidáváme do sítě 6 ostravských infocenter Ostrava Info, které jsou certifikované jako turistická informační centra. Samozřejmě tady toto je nejmodernější infocentrum v novém designu na pěkném místě dostupném.”

Infocentrum lidé vítají. Dosud jezdili pro informace o akcích až do centra města.

Anketa s návštěvníky infocentra: “Je to pěkné, jsem ráda, že nemusím jezdit do toho centra, protože vždycky jsem musela, tady nic nebylo. Tady to mám blízko, bydlím na Hajdy, takže je to fajn.”
“Čekali jsme na to strašně dlouho a jsme rádi, že se to tady otevřelo, poněvadž jsme vždycky pro informace jako důchodci, kde mají nějaké aktivity a tak dále, jezdili až do shopping parku, no a tak jsme rádi, že je to otevřeno tady na tom novém náměstí.”

Rekonstrukce celého náměstí včetně stavby infocentra trvala necelých 10 měsíců a celé náměstí je pojato jako jeden velký pokojíček, který se zařizuje podle toho, jaké aktivity se tu uskuteční.

David Kotek, architekt: “Takže my předpokládáme a máme s městem takovou dohodu, že jsou zde i květináče tak, jak máte doma v pokoji, jiné sofa, které zde budou oproti těm, které jsou zde napevno a ty se tady dají v jiný čas než třeba teď je. A tím se to vše bude měnit a bude to prostě živý prostor.”
Marek Podzemný, výrobní ředitel, Zlínstav: “Na 9 a půl tisících metrech čtverečních jsou kombinace různých povrchů jako jsou betonové plochy, travertin, žula, betonová dlažba, takže to jsou ty stěžejní materiály. Potom tady máme další prvky jako je mobiliář, výsadba 21 stromů a v neposlední řadě dvanácti trysková fontána. Myslím si, že zajímavý vodní prvek. Byly samozřejmě problémy s těmi betonovými plochami, protože je to práce ruční.

Nové infocentrum je pak z tahokovu, který je bezúdržbový a minimalistický.

David Kotek, architekt: “Důležitá je ta informace vevnitř. Nehledě k tomu, že všechny ty ostatní věci jsou vlastně v omítkách, takže tohle se tak jako vyděluje. Je to taková, jak říkám, hlásná trouba té obce.”

Infocentrum bude otevřeno ve všední dny a také u příležitosti různých akcí, které se budou konat na náměstí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy