Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu mají díky participativnímu rozpočtu nová beachvolejbalová hřiště

  • Ostrava-Jih,

V Jižním městě v současné době otevírají jedno hřiště za druhým. K dětskému hřišti a hřištím na basketbal, nebo fotbal ve Výškovicích teď přibyla beachvolejbalová hřiště v Hrabůvce.

Milovníci plážového volejbalu si nově přijdou na své v areálu Základní školy Alberta Kučery v Hrabůvce. Právě tam otevřeli beachvolejbalová hřiště. Jde o jeden z nejzdařilejších projektů participativního rozpočtu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Byl to projekt už z roku 2017. Docela nám dlouho trvalo, než se nám podařilo ho realizovat, ale nicméně od minulého týdne už slouží dětem a veřejnosti hrající volejbal na beachvolejbalovém prostoru. Toto hřiště je myslím dobrým příkladem toho, aby lidé zapojili své nápady i v letošním ročníku participativního rozpočtu a do 30.6. podali návrh.”

Příkladem je i hřiště na košíkovou nebo fotbalové hřiště ve Výškovicích. O obě je velký zájem a využívané jsou téměř denně.

Anketa: Návštěvníci basketbalového hřiště: “Jsme strašně rádi, že máme kde hrát basketbal, protože ta hřiště jsou v celkem dezolátním stavu tady kolem tady různě, nebo byly zavřené. Jsme tu co dva dny zhruba, dáváme si do těla a když byly zavřené tělocvičny, tak jsme se snažili tady trénovat.”

“My si to užíváme moc, jak je na nás vidět a s kamarády co dva dny se tady scházíme skoro jako by to byl trénink, ale je to pro zábavu, takže o to je to lepší.”

“My jsme všichni, nebo většina tady jsou bývalí profíci, takže tak už jenom pro radost.”

Na radnici už přišlo několik desítek vašich nápadů. Nejvíce projektů se také letos týká sportovišť, dětských hřišť a úprav veřejného prostoru.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Pevně věříme, že se objeví i nějaký měkký projekt na uspořádání nějaké akce, která teď po koronavirové době všechny zajímá, protože všichni byli upoutáni doma.”

Veškeré projekty, které pošlete, oddělení participativního rozpočtu třídí a zjišťuje, co je ještě třeba doplnit a jestli je vůbec možné je zrealizovat.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Do 30.6. tedy přijmeme všechny návrhy, které budou potom přes prázdniny proběhne tak zvaná technická analýza, to znamená, že určí se, zda opravdu je ten projekt realizovatelný, zda není v rozporu s nějakým našim plánem, či případně zdali je na našich pozemcích.”

V září pak bude spuštěno hlasování, ve kterém sami rozhodnete o tom, které z návrhů se budou v příštím roce realizovat. Celkem na vaše projekty radnice rozdělí 10 milionů korun.
Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

15.08. 09:00
Ostrava-Centrum, Havlíčkovo nábřeží, Ostrava

SPOLU - Hravé odpoledne pro rodiny s dětmi / Akce s ČPZP

16.08. 13:00
Ostrava-Centrum, Bělský les, Ostrava

Dětské Divadelní Dovádění v Amfiteátru u Vily na Landeku

16.08. 13:00
Ostrava-Mariánské hory, Landek, Ostrava

Petr Březovják - Ostrava, Frýdek-Místek
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

-OCHI - INŽENÝRING, spol. s r.o.
Ostrava
od 40 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

TEPLOTECHNA Ostrava a.s.; Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků