Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už jen pár dnů mohou obyvatelé Ostravy-Jihu podávat návrhy do participativního rozpočtu

  • Ostrava-Jih,

Už jen dva týdny máte čas na to, aby jste podali svůj návrh do letošního ročníku participativního rozpočtu. Podávání projektů skončí už 30. června. Tak to nepropásněte.

Čas se krátí a podávání návrhů do projektu Náš Jih se blíží ke konci. Pokud tedy máte nápad, co byste si ve vašem okolí přáli zlepšit, nepropásněte termín, který je pevně daný.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Do 30.6. můžou naši občané podat návrh do participativního rozpočtu. V letošním ročníku rozdělujeme 10 milionů korun, to značí jeden projekt může být až do výše 2,5 milionů korun. Veškeré informace se jakýkoli zájemce o podání projektu dozví na stránkách náš Jih nebo společně tvoříme Jih, nebo se může obrádit na naši koordinátorku Veroniku Košč.”

Do této chvíle jsme už na radnici poslali několik desítek návrhů na různé projekty, které opět nejčastěji směřují do oblasti sportu, využití volného času a zkrášlení okolí prostředí, kde žijete.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V této chvíli jsme otevřeli jeden z našich nejúspěšnějších projektů, beachvolejbalové hřiště, které určitě může být pro každého velkou inspirací. Nachází se na zahradě Základní školy Alberta Kučery. Na vývěsním štítu, který je umístěn na plotě základní školy je e-mail, na kterém si lze rezervovat čas pro využití beachvolejbalového hřiště. Zatím se jedná o jakýsi zkušební provoz, nicméně to funguje a podle zájmu případně vytvoříme sdílený kalendář.”

Inspirovat se můžete i dalšími projekty jako jsou mnohá dětská hřiště nebo hřiště na fotbal ve Výškovicích.

Anketa: návštěvníci hřišť: “Hrajeme tak 2x, 3x do týdne vždycky, jenom tak si zahrajeme přátelský fotbálek. Je to taková banda kamarádů, někdy se posmějeme takhle fajně.”
“Mě se to tady líbí dobře.
“Nejvíc se mi tady líbí asi houpačky.”
“Ty prolézačky jsou tady hezké a můžu se tady na nich prolézat. Jsem ráda za to, že to tady je.”

A brzy bude hotova i kašna před poliklinikou, která od vás získala vůbec nejvíce hlasů za celou historii participativního rozpočtu a stala se tak nejúspěšnějším projektem. Její opravu jste navrhli v rámci 3. ročníku projektu Společně tvoříme Jih.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy