Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tmavý a posprejovaný podchod u náměstí Ostrava-Jih změní podobu a bude bezpečnější

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu je celkem 14 podchodů. Chystá se kromě jiného také oprava podchodu u Benziny pod Místeckou ulicí a co nevidět začne i rekonstrukce podchodu u nového náměstí Ostrava-Jih. Práce by měly začít do 3 měsíců a vyžádají si zhruba 25 milionů korun.

Nevzhledný podchod, který vede od Hlubiňáku na nové náměstí Ostrava Jih. se změní k nepoznání. Už za tři měsíce začne jeho rekonstrukce. Tedy bezprostředně poté, co se nainstalují náhradní ostrůvky pro tramvajovou dopravu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V minulém týdnu byla s firmou Stavostav a.s. podepsaná smlouva na rekonstrukci tohoto nevzhledného podchodu. Celá rekonstrukce by měla trvat 5 měsíců a bude stát 25 milionů korun a doufáme teda, že se nám to podaří ještě v letošním roce všechno dokončit.

Podchod se změní nejen vzhledově, ale bude i mnohem bezpečnější.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Budou zde osazeny nové kamery tak, aby tento podchod nebyl místem nějakých kriminálních událostí. Celý prostor bude dostatečně osvětlený, bude zcela prosvětlen a bude působit bezpečnějším dojmem. V současné době tady není žádný bezbariérový přístup a celý podchod bude osazen čtyřmi plošinami.

Rekonstrukcí projde nejen podchod, ale také zbývající části zastávek. V současné době jsou opraveny jen ty části, které patří dopravnímu podniku. Podchod po rekonstrukci už nebude dělat ostudu nově opravenému náměstí, na které navazuje a vše se tak krásně sladí. Součástí nového náměstí je i nové Infocentrum, kde se postupně doplňují propagační materiály nejen Ostravy-Jihu. A lidé o něj mají zájem.

Pavla Malkovská, zaměstnanec, Infocentrum Ostrava-Jih: “Hodně chodí starší lidi i teda rodiny s dětmi samozřejmě na hračky, na knížky teda hodně. Mají největší zájem o tu knížku z 2. světové války, nebo v časech 2. světové války. Máme toho docela jakoby dost, akorát by teda měla být ve výrobě pohlednice přímo Ostrava-Jih, jakoby té části a také magnetka a vizitka.

Vizitky si lidé lepí do turistických deníků, které jsou v současné době hitem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy