Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci těšte se. Už 7. července odstartují prázdniny na Jihu

  • Ostrava-Jih,

Školáci si převzali vysvědčení a začaly jim dva měsíce prázdnin. Na Jihu je mohou strávit zcela nevšedně díky prémiovému projektu Prázdniny na Jihu, který bude probíhat až do 21.srpna.

Prázdniny na Jihu. To je pilotní projekt, který připravila radnice spolu s kulturními zařízeními obvodu a neziskovými organizacemi. Děti se tak mohou těšit na spoustu zábavy a kulturních i sportovních zážitků. A to dennodenně od 7. července vždy od 8 do 12 hodin. Veškeré akce jsou zcela zdarma a určeny jsou dětem ve věku od 6 let.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Bude to třeba dobývání pevnosti, inline bruslení, parkur, graffiti, zažít cirkus, prázdniny v knihovně, velocipedisté cyklistům, sebeobrana, karate, dopoledne s mažoretkovou hůlkou a tak dál a tak dál. Takže ten program je opravdu velmi bohatý, bude se realizovat po celém městském obvodu Ostrava-Jih."

Celý program odstartuje 7.července v 15 hodin v zahradě Kulturního domu Akord akcí Na vlnách dobrodružna.

Zdeněk Kačor, programové oddělení DK Akord: “Stanete se účastníky akce, kdy se bude snažit získat poklad pirátů. Protože piráti chtějí vydat své poklady, ale ne jenom tak. Zkrátka a dobře budete si je muset zasloužit. Takže čekají na vás soutěže, hry, ale bude tady také pohádka O pirátovi, O Neptunovi a víle aneb proč je moře slané. Také tady bude taneční workshop, zkrátka ten den se nebudete nudit.”

Pokud se tedy chcete akcí zúčastnit, stačí jediné. Přihlásit se. Veškeré podrobnosti najdete na webu prázdniny na Jihu. cz a také na stránkách městského obvodu Ostrava-Jih a na facebooku. V kulturním domě Akord navíc bude probíhat i letní festival.

Zdeněk Kačor, programové oddělení DK Akord: “V rámci letního festivalu každou středu tady od 17 hodin můžete přijít na pohádku. Pohádky jsou pravidelné a v případě nepříznivého počasí se odehrávají dole v klubu. Takže kluci, holky, prázdniny jsou od toho, abyste si je užívali, tak když, tak přijďte k nám. Těšíme se na vás.”

Letní festival bude zahájen už 1. července hravým kabaretem Ostrov fantazie divadla Kač-Kač.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy