Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Jubilejní kolonii otevřeli venkovní kavárnu. Funguje v rámci Senior Pointu

  • Ostrava-Jih,

Senior Point Ostrava-Jih rozšířil své služby. Lidé mají nově možnost posedět si venku na sluníčku. Před Komorním klubem totiž vznikla malá kavárnička.

Senior Point poskytuje své služby a pořádá nejrůznější akce pro seniory už od roku 2018. Velké oblibě se těší zejména besedy a přednášky se zajímavými lidmi, které pravidelně probíhají v prostředí Komorního klubu pod názvem Kávičkování.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “Po dlouhé pauze a různých nepříjemných protivirových opatřeních jsme se proto rozhodli tu oblíbenou akci co nejrychleji oživit. Vytáhnout ven a proto vznikl projekt letní kavárničky. Právě teď tady sedíme a já bych chtěla pozvat všechny. nejen seniory k dobré kávě, na čaj, ale hlavně k příjemnému posezení v neopakovatelné atmosféře Jubilejní kolonie.”

Kavárna je otevřena v době, kdy probíhá Senior point, tedy vždy v pondělí, úterý a čtvrtky od 8 do 14 hodiny. V kavárničce si můžete dát nejen kávičku, ale také čaj, nebo limonádu a přečíst si knížku, nebo si zahrát nějakou společenskou hru.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “Začínáme, takže lidé teprve přicházejí, rozhlíží se, objevují naši nabídku, zkoumají, jestli mohou přijít, co všechno jim můžeme nabídnout.”
Anketa: host kavárničky: “ Je to parádní nápad toto, protože teď jedu z centra, jsme utahaná, vedro, tak si ráda tu vodu dám. Ona vůbec ta Jubilejní kolonie je taková , stalo se to moji srdeční záležitostí.”

Senior Point je kontaktním místem a bezpečným prostředím nejen pro seniory, ale i pro jejich rodinné příslušníky a nabízí zcela bezplatně mimo jiné poradenství jak v sociální, tak finanční a právní oblasti.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “Osobám nad 65 let rozdáváme vlastně bezpečnostní hlásiče požáru a kouře, obálky, které slouží vlastně k osobním údajům a pomáhají zdravotním, záchranným službám , policii při jejich zásazích u nich v domácnostech.”

Také se tady dozvíte informace o různých akcích v obvodu Ostrava-Jih a pokud o ně máte zájem, můžete si tady zakoupit i vstupenky. A ještě vás zavedeme na letní kolonády.

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “30. června proběhla první letní kolonáda na pěší zóně před budovou K-tria. Akce měla úspěch a čekají nás celkem čtyři takovéto promenády. Budeme se těšit v případě krásného počasí každé druhé úterý od 16 hodin právě na pěší zóně před budovou K-tria."

Další kolonáda tedy proběhne už 14.července, kdy všem návštěvníkům k dobré náladě zahrají talentovaní žáci z Pop academy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy