Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice Ostravy-Jihu získala 800 tisíc korun za úspěch v soutěži Obec přátelská seniorům

  • Ostrava-Jih,

Obvod Ostrava-Jih si připsal velký úspěch. V soutěži Obec přátelská seniorům obsadil 2. místo v kategorii obcí nad 50 tisíc obyvatel.

Senioři v Ostravě-Jihu se mohou těšit na více akcí, než doposud. Jižní město totiž získalo 800 tisíc korun za 2. místo v soutěži Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Obec přátelská seniorům.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Podávali jsme projekt. kterým chceme rozšířit naše aktivity pro seniory s tím, že v rámci tohoto projektu předpokládáme vydání dvou tisíc knížek a natáčení nějakých instruktážních videí v oblasti nutričního poradenství, bezpečnosti, problematiky šmejdů apod. , kdy tato videa budeme distribuovat zase v počtu dvou tisíc flashek mezi seniory.”

Tato videa budou natočena a umístěna zároveň i na sociálních sítích a na kanálech you tube a obvod věří, že vyhraná částka 800 tisíc nebude v této oblasti poslední vlaštovkou. Radnice z vlastních zdrojů zajišťuje řadu proaktivit pro seniory. Kromě Senior Pointu organizuje řadu- senior klubů s bohatým programem a kulturním vyžitím a také zájezdy pro seniory.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Tady musím říct, že letos se nám podařilo díky zřízení Centra sociálních služeb tuto nabídku rozšířit a ty zájezdy budou posíleny, protože jsme si žádali přes obvod i přes tuto organizaci, takže opravdu toho, co seniorům nabízíme, je celá řada a díky tomuto grantu, který jsme získali z Ministerstva práce a soc. věcí, jak už jsem říkal těch 800 tisíc, tato aktivity ještě rozšíříme ještě o tyto další dvě věci.”

Udržitelnost projektu je dva roky, tedy ještě na celý příští rok.
FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

Na zlatém jezeře / komedie se Simonou Stašovou

23.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Čarodějky v kuchyni / divadelní hra

26.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 do 16 100 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Ostrava
Ostrava
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků