Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce bývalých lázní v Jubilejní kolonii se chýlí ke konci. Prostory jsou k pronájmu

  • Ostrava-Jih,

Pokračuje rekonstrukce někdejšího objektu lázní v Jubilejní kolonii. V tomto skvostu, který se přestavbou vrátí do doby, kdy byl postaven, tedy do první republiky, vzniknou nebytové prostory.

Radnice Ostravy-Jihu hledá nájemce krásných nebytových prostor ve Velflíkově ulici v Jubilejní kolonii. Konkrétně v objektu bývalých lázní, který momentálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Našim záměrem je, aby v přízemí tohoto objektu vznikla kavárna nebo cukrárna. Pro podporu vzniku této služby jsme se rozhodli snížit nájemné na dobu 6 měsíců, a to za symbolickou částku 100 korun za metr čtvereční za rok. V dalších dvou patrech bude možné si pronajmout kancelářské prostory.

Součástí kavárny nebo cukrárny bude také venkovní zahrádka, která vznikne po pravé straně budovy.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Zájemci podrobnější informace najdou na našich webových stránkách nemovitostiovajih.cz a samozřejmě si mohou domluvit individuální prohlídku těchto prostor.”

Bývalé lázně byly otevřeny v roce 1930 a fungovaly jako umývárny pro obyvatele. Domy v Jubilejní kolonii v té době totiž nebyly vybaveny koupelnami.

Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “V přízemí se nacházela čekárna, byla tam také mandlovna a podobné zázemí pro praní a krom toho tady bylo i 20 sprch. V prvním patře se potom nacházelo 9 van a ty právě byly využívány často k těm velkým očistám lidského těla, kam se obyvatelé Jubilejní kolonie docházeli pravidelně, většinou v sobotu, umývat.”

Rekonstrukce bývalých lázní si vyžádá zhruba 12 milionů korun a skončit by měla už letos v srpnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy