Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plánovací workshop k veřejnému prostoru na Jihu ukázal plusy i mínusy

  • Ostrava-Jih,

Na radnici Ostravy-Jihu se vůbec poprvé uskutečnil plánovací workshop k veřejnému prostoru. Konkrétně se lidé mohli vyjádřit k prostoru vymezenému ulicemi Horní, Odborářská a Dvouletky v Hrabůvce.

Také na Jihu vznikne vzorové sídliště. Společně ho na radnici plánovali odborníci s vedením radnice a obyvateli.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Městský obvod se také zapojil do projektu Technologické agentury ČR na typové sídliště, které je ve více městech ČR. V tuto chvíli se vlastně jednalo o tu oblast Odborářské, Edisonové."

Obyvatelé lokality se mohli vyjádřit k tomu, jaké mají možnosti trávení volného času, k dostupnosti služeb, k zeleni i parkování, k případným bariérám a označovali i místa, kde se cítí dobře, nebo naopak nebezpečně.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Občané se zapojovali, byly vlastně tři skupinky, v každé z nich byl nějaký občan z dané lokality a ty požadavky byly různé. Většinou zrovna tady byli spokojeni, protože mají všude blízko, pochopitelně někteří naráželi opět na parkovací místa, někdy na herní prvky, nějakou obslužnost, nějaké služby, ale vesměs byli spokojeni.”
Anketa: jeden z obyvatel Ostravy-Jihu: “Velký problém, který tady je, je s parkováním obecně, takže jestli tady se zeptám, jak to vypadá výhledově s tím parkováním.”
Filip Tittl, Fakulta architektury, Centrum kvality bydlení: “Máme vybrané tři pilotní lokality, Jedna je tady na Jihu, jedna je v centru a jedna je v Porubě, Každá je trochu jiná a právě proto, aby mohly fungovat jako určité příklady pro zbylá území v Ostravě. Cílem je najít vlastně dlouhodobou strategii jak nakládat se sídlišti, zejména s veřejným prostorem.To jsou ty prostory, které jsou mezi domy, které dneska skýtají největší potenciál pro zvyšování kvality života v tom místě.

Radnice chce vytipovat i jiné lokality a sídliště, kde by řešila komplexněji veřejný prostor tak, aby byli všichni spokojeni.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy