Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdniny na Jihu začaly akcí Na vlnách dobrodružna

  • Ostrava-Jih,

Prázdniny na Jihu. To je úplně nový projekt radnice, který nabízí pestrý program pro děti. Probíhat bude každý den až do 21. srpna vždy od 8 do 12 hodin a pokaždé na jiném místě obvodu.

Akcí Na vlnách dobrodružna na zahradě kulturního domu Akord odstartoval kolotoč letních aktivit pro děti Jižního města s názvem Prázdniny na Jihu. Děti na ní bojovaly o pirátský poklad a bylo na nich vidět, že je to baví. Vše ale začalo pirátským divadelním představením. Hned na na to si děti vyzvedly kartičky a postupně plnily všelijaké úkoly, ve kterých musely prokázat svou zručnost.

Zdeněk Kačor, programové oddělení DK Akord: ”Tam dostávají razítka a jak splní 5 úkolů, přijdou si pro slosovatelný lístek. Dalších 5 úkolů, druhý slosovatelný lístek a pak ty lístky jdou do slosování a z toho losování my sestavíme dvě posádky. Dvě posádky po 5 námořnících, nebo po 6, kteří budou už tady na pódiu bojovat o ten poklad. Naši hrou, která je připravena, nejdříve musí najít lodě, pak musí najít ostrov a teprve až se dostanou na ostrov. můžou hledat poklad.”
Anketa: návštěvníci akce: “Je to dobrý a já jsem teďka dělala trojku. Hřištěm běhala jsem a potom jsem dělala překážky.”
“My jsme prošly jedničku a dvojku a teď jdeme na trojku. Na jedničce takto jsme šoupali o lano , seděli jsme na takových bobech a přetahovali jsme se lanem.”
“Dobře se mi dařilo, byla jsem v jedničce i dvojce a hodně se mi to tady líbí. Asi jednička. Měla jsem jezdit na takových talířích po zemi a držet se lana a dojet až do cíle.”

A takovýchto aktivit děti zažijí ještě spoustu.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Připravili jsme s odborem školství pro děti Prázdniny na Jihu. Je to projekt, který je úplně nový a jsem ráda, že vlastně pro děti připravil od 7.7. do 21.8. na každý den v době od 8 do 12 hodin program. A program to bude vždycky jiný. Do přípravy jsou zapojeny DK Akord, kulturní zařízení Ostrava-Jih a potom je to celá řada neziskových organizací.”

Na jednotlivé aktivity Prázdnin na Jihu se děti od 6 do 15 let stále mohou hlásit. Kapacita je ale omezená na 50 dětí denně. Zájem je obrovský, některé aktivity už jsou bohužel plně obsazeny.

Zuzana Sedláčková, odbor školství a kultury MOb Ostrava-Jih: “Nejčastěji si rodiny rezervují aktivity, které jsou spojeny se sportem. To znamená sportujeme s Riderou, nebo parkurový workshop, nebo Um Cirkum. Dokonce se nám naplnily in-line brusle. Ale máme naplněné třeba tady v Akordu Jak se dělá televize. To bylo okamžitě naplněné, pak bylo naplněné třeba graffiti, Snažili jsme se pokrýt úplně všechno, máme dokonce i jeden workshop, který je určen pro děti, které jsou handicapované, a to je laserová střelnice.”


Přehled všech aktivit včetně rezervačního formuláře najdete na webu www.prazdninynajihu.cz

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy