Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na náměstí Ostrava-Jih se díky výstavě podíváte do různých koutů světa

  • Ostrava-Jih,

Náměstí Ostrava-Jih zaplnily fotografie Martina Grobaře. K vidění je tady výstava s názvem Létem světem, která Vás zavede na spoustu zajímavých míst celého světa.

Létem světem. To je výstava velkoformátových fotografií, kterou si můžete až do 28. července prohlédnout na náměstí Ostrava-Jih. Celkem je tady vystaveno 39 fotografií ze 13 zemí světa. Nejvíce fotografií pochází z Islandu, Kanady a Norska. Nechybí ale ani další země jako Francie, Španělsko, Slovinsko nebo Albánie.

Martin Grobař, fotograf: “To filtrování bylo velice těžké.a dalo dost času hlavně s uvážením, které fotky tady zařadit, ale snažil jsem se ty fotky pojat tak, aby tady na této výstavě bylo obsaženo téměř všechno. Od zimního, letního, přes nějaké fotky moře, město.”
Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Cestování je pro mě obrovským koníčkem. Rád vyjíždím, pokud je to možné.a právě letošní rok toho cestování pro nás nikoho asi moc nebude do zahraničí. Doufám, že všichni využijí krásných míst v Ostravě, případně v jiných částech ČR a je tady skvělá výstava. Myslím si, že ty fotografie jsou nádherné a že obzvláštní tento prostor a dají fantazii všem nám, kteří se do toho zahraničí nedostaneme.

Lidé na výstavě oceňují zejména to, že jsou na fotografiích méně známá místa, které jsou pro ně inspirací.

Anketa: návštěvníci výstavy: “Je to pěkná inspirace. Člověk, když se podívá na některá místa, si řekne. Tam jsem ještě nikdy nebyl. Ani nevím, že to místo může tak krásně fungovat a možná, že přijde nějaký cestovatel, začínající fotograf, který si řekne já tam pojedu.”
“Velmi se mi líbí výstava. Ten Island je perfektní a Kanada. Myslím, že stojí za to ty fotky, aby se na ně lidé podívali.”
“Výstava je úplně nádherná. Mě se líbí strašně moc, já říkám, že vidí to, co ostatní lidi nevidí, takže krásné fotky.Musím říct, že krásné . Musím říct, že bych si uměla představit je mít v obýváku.”
“No perfekt, perfekt se nám líbí.”

Výstavu zpestřil i koncert písničkáře Romana Petra. Fotograf Martin Grobař připravuje pro městský obvod Ostrava-Jih také kalendář na příští rok.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Já se právě těším na ten kalendář od pana Grobaře, protože on nám vlastně sám objeví nová, přírodní místa na Jihu. Takže se těším a pak si je navštívíme všichni společně, ti, co ten kalendář budou mít.”

Na Jihu lidé rádi tráví čas zejména v Bělském lese, nebo v Jubilejní kolonii. Obě místa rozhodně stojí za návštěvu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy