Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jižní město bude mít nové místo k relaxaci. Vznikne u rýbníků ve Výškovicích

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu vznikne další relaxační zóna. Radnice chce vytvořit místo k odpočinku u soustavy tří rybníků poblíž ulice Drůbeží v Ostravě-Výškovicích, které nabízí krásnou přírodou s bohatou biodiverzitou.

Už brzy začne revitalizace rybníků ve Výškovicích, kde by po celkové proměně měla vzniknou nová rekreační oblast.Oddechnou si o lidé, kteří mají v okolí své zahrádky. Rekonstrukcí totiž projde i popraskané betonové potrubí, kvůli kterému se při deštích tvořily velké laguny a mnohdy zatopily nejen příjezdovou cestu, ale i zahrady.

Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Našim cílem je revitalizace rybníku a přilehlého okolí tak, abychom zpřístupnili lidem krásnou přírodní oblast. V polovině srpna začne vypouštění rybníku, které bude probíhat do konce září. V této době bude probíhat i transfer živočichů do náhradní plochy. Po vypuštění rybníku bude probíhat odbahnění."

Záchranné transfery živočichů se uskuteční pod odborným dohledem zoologa, aby se zabránilo jakémukoli poškození nebo likvidaci biotopů a aby se žádný z živočichů nezranil či nezahynul. V rybnících žijí nejen ryby, ale také například vzácné škeble říční.

Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Všechny následující práce budou probíhat v příštím roce. Já osobně se těším hodně, bude to nové místo, pěkné tady na odpočinek a relaxaci.”
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “V rámci areálu budeme chtít vytvořit nejenom příjemná relaxační místa, pochůzí chodníčky, molo a okruh kolem rybníka, ale součástí bude taky edukace, kdy tady budou umístěny i hravou formou tabule a informace o tom, kdo v rybníku a v této lokalitě žije v současnosti i jaká byla celá historie týkající se rybníkářství v našem obvodu.”

Voda v rybnících bude u břehů po odbahnění a opětném napuštění hluboká jen něco málo přes půl metru, takže by se nikomu nemělo nic stát.

Molo bude dřevěné s lanovým zábradlím a na jeho konci bude kruhová vyhlídková terasa o průměru 8 metrů.

Celý areál získá také nové oplocení a tady v tomto místě vzniknou hrací prvky pro děti a také posezení

Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Je to jedno z mnoha místu nás na Jihu, které ukazuje, že obvod není jenom velké sídliště, ale i krásná příroda.”

Zdejší přírodu si oblíbili i čápi, kteří si postavili své hnízdo nedaleko rybníků a každým rokem se sem vrací.
Táta fest 2020

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Masarykovo náměstí, Ostrava

Tři vykřičníky / folkový koncert

Dnes
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Letní kino v DOV: 3bobule

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Bolt Tower, DOV, Ostrava

Petr Michálek - Autoslužby - Ostrava
Ostrava
od 42 000 do 52 000 Kč/měsíc

Detail

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

UNIGEO a.s.- Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků