Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastávky jsou nainstalovány. Rekonstrukce podchodu v Hrabůvce začne příští týden

Už příští týden by měla začít rekonstrukce podchodu u nového náměstí Ostrava-Jih. Náhradní ostrůvky pro tramvajovou dopravu už jsou nainstalovány a čeká se jen na povolení od drážního úřadu v Olomouci k jejich zprovoznění., které by mělo přijít každým dnem.

Marek Skřipský, referent vztahů s veřejností MOb Ostrava-Jih: “Doufáme, že všechno půjde podle našich představ a 10.srpna tedy budeme moci podchod uzavřít a přistoupit k jeho kultivaci a tyto zastávky budou v provozu. Samozřejmě tím celkovým cílem je hlavně kultivace onoho podchodu, která vyjde zhruba na 26 milionů korun a hotova by měla být 26. ledna příštího roku.”

Rekonstrukce podchodu, který vede od Hlubiňáku na nové náměstí Ostrava Jih. přinese mnoho pozitivních změn. Bude nejen mnohem hezčí, ale hlavně i mnohem bezpečnější a komfortnější.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Budou zde osazeny nové kamery tak, aby tento podchod nebyl místem nějakých kriminálních událostí. Celý prostor bude dostatečně osvětlený, bude zcela prosvětlen a bude působit bezpečnějším dojmem. V současné době tady není žádný bezbariérový přístup a celý podchod bude osazen čtyřmi plošinami.

Rekonstrukcí projde nejen podchod, ale také zbývající části zastávek. V současné době jsou opraveny jen ty části, které patří dopravnímu podniku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy