Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském lese se dočká kvalitního venkovního sportovního zázemí

Základní škola Dvorského na sídlišti Bělský les se po letech dočká i kvalitního venkovního sportovního zázemí. Ještě letos by tady měla začít stavba zbrusu nového multifunkčního hřiště.

Základní škola Dvorského v Ostravě-Bělském lese vychovává mladé nadějné sportovce. Zatímco uvnitř se pyšní skvělým sportovním zázemí, to venkovní ji chybí. Teď se ale blýská na lepší časy.

Miloslav Kosík, ředitel ZŠ Dvorského: “Pokus o to mít tady multifunkční hřiště je zhruba starý přes 20 let a zatím se to nikomu nepodařilo, takže pokud se nám to podaří společně s naším obvodem, tak to budeme velmi rádi, protože jsme sportovní škola a domníváme se, že venkovní sportovní zařízení bychom potřebovali. Vevnitř máme prostory nadstandardní, protože máme dvě tělocvičny, jednu halu, baletní sál a posilovnu a ty venkovní bychom potřebovali vylepšit."

V první etapě by za školou mělo vyrůst multifunkční hřiště se dvěma hřišti na volejbal a basketbal a po jednom na tenis, házenou a malou kopanou. Využívat by ho měli nejen žáci základní školy.

Miloslav Kosík, ředitel ZŠ Dvorského: “Samozřejmě to uvítají i místní občané, kteří i zde by mohli najít uplatnění sportovního zaměření."

Ve druhé etapě by se pak mělo dočkat rekonstrukce velké fotbalové hřiště i vzhledem k tomu, že na škole sídlí akademie Baníku. Okolo něj by pak měl vzniknout atletický ovál.

Miloslav Kosík, ředitel ZŠ Dvorského: “Do budoucna bude tady možnost mít atletický ovál a pořádat zde atletické přebory a fotbalové, jelikož prostory na to jsou. Máme nějaký plán, jak by to asi vypadalo, máme nějaké informace. Běžecký ovál, je to navrženo na 330 metrů a podle toho zda, podle prostoru podle architekta, projektanta by se mohlo jednat o 4 až 6 drah závodních. To by se samozřejmě muselo přizpůsobit místnímu okolí, prostředí a těm metrům požadovaným, které jsou zapotřebí na závody.”

Součástí atletického oválu by měl být i prostor pro skoky do dálky i do výšky. Základní škola Dvorského pořádá mimo jiné atletické přebory žáků 8. a 9. tříd základních škol, a to v atletické hale města Ostravy. Počet základních škol přitom každým rokem stoupá.

Anketa: účastníci 3.ročníku atletických přeborů : “Máme za sebou šestisetmetrový běh a potom ještě skok do písku a teď nás čeká štafeta vlastně. No běh. obě dvě máme třetí místo.”
“My dva jsme teďka byli na vrhu koulí, já jsem obsadil 2.místo a tady kolega běžel šedesátku."
Před sebou teďka nemám nic momentálně a líbilo se mi to tu. Bylo to tu pěkně zorganizované.”

Podobné přebory by se tak v budoucnu mohly konat právě na ZŠ Dvorského.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy