Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starostové bojují za zrušení poplatku na výpadovce z Ostravy do Frýdku-Místku

Zrušte dálniční poplatky na hlavním tahu z Ostravy do Frýdku-Místku. Není to dálnice a ani na žádnou dálnici nenavazuje. Volají starostové obcí ležících podél dálnice II. třídy D 56, kteří o to marně bojují už více než dva roky. Teď sepsali i petici.

Starostům obcí na trase podél hlavní spojnice Ostravy s Frýdkem Místkem, došla trpělivost. Společně sepsali petici za zrušení dálničního poplatku. Vadí jim prašnost, hluk a vysoká nehodovost v obcích. Můžou za to právě poplatky, které řidiče vyhání na nezpoplatněné silnice nižších tříd.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: “Snažíme se něco pro to udělat více než dva roky. Postupně jsme obcházeli různá ministerstva, hejtmanství, tady u primátora, náměstka. takže už nám pomalu odchází místa, kde můžeme jednat. Takže jsme se rozhodli, že bychom chtěli podporu nás, nebo podporu občanů. Ono to od začátku nedává smysl To bylo vybudováno jako rychlostní komunikace, rychlá spojnice z Ostravy přes Frýdek na hory a vždy to odlehčovalo a vytvářelo takový obchvat místních obcí, které leží po cestě."
Rostislav Kožušník, starosta, obec Řepiště: “Taky nás se týká to, že někteří dopravci a občané využívají objízdných tras, aby nemuseli platit dálniční známku.”
Petr Baďura, starosta Paskova: “Ta doprava, která dříve byla rozprostřena tou rychlostní komunikací, tak se přelívá na starou dálnici, jak my říkáme a zatěžuje vlastně občany Paskova nejenom hlukem ale prostě zvyšuje se tam nebezpečí.Měli jsme tam i smrtelné úrazy na té cestě. Chtěli bychom, ať ta rychlostní komunikace ať je využívaná plně těmi tranzitními řidiči a ti ať nejezdí přes Paskov.”

Petiční výbor je složen ze zástupců 13 obcí a Ostravy-Jihu.

Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “A to z důvodu, že spousta obyvatel Ostravy dojíždí během víkendu do Beskyd za rekreací, nebo na chaty. Taktéž během víkendu jezdí spousta obyvatel z okolních obcí do práce a využívají okolní cestu přes Sviadnov, Paskov, kde třeba v roce 2016, kdy probíhalo měření intenzity dopravy, dosahovala intenzita dopravy více jak 12 a půl tisíce aut během 24 hodin. A to ve Sviadnově.”
Anketa: obyvatelé MS kraje: “Tak určitě bych byla radši, kdyby to nebylo zpoplatněné.”
“Je to nesmysl, strašné. V současné době jako kdy se tam vůbec nedá plynule jezdit si myslím. Takže by měl být opravdu zrušený.”
“Mělo by se to dočasně znepoplatnit. Vlastně to trvá rok, dva a vlastně to není dálnice.”

Petici budou moci lidé podepisovat mimo jiné ve všech dotčených obcích, a to až do konce září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy