Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Petici za zrušení dálničního poplatku na silnici z Ostravy do FM už na Jihu podepsaly desítky lidí

Lidé v MS kraji podepisují petici za zrušení dálničního poplatku na spojnici Ostravy s Frýdkem-Místkem. Tu ziniciovali starostové obcí ležících podél dálnice II třídy D56 a přilehlých městských obvodů Ostravy.

Radnice Ostravy-Jihu se připojila k obcím, které bojují za zrušení dálničního poplatku na hlavní trase z Ostravy do Frýdku-Místku. Obce jako Sviadnov, Paskov, nebo Žabeň trápí zejména to, že spousta řidičů raději jezdí přes ně po okrskových silnicích, než aby si zaplatili dálniční známku

Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Využívají okolní cestu přes Sviadnov, Paskov, kde třeba v roce 2016, kdy probíhalo měření intenzity dopravy, dosahovala intenzita dopravy více jak 12 a půl tisíce aut během 24 hodin. A to ve Sviadnově.”

V obcích se tak zvyšuje nejen hluk a prašnost, ale také nehodovost.

Petr Baďura, starosta Paskova: “Měli jsme tam i smrtelné úrazy na té cestě. Chtěli bychom, ať ta rychlostní komunikace ať je využívaná plně těmi tranzitními řidiči a ti ať nejezdí přes Paskov.”

V Ostravě-Jihu mohou lidé podepsat petici hned na třech místech

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “A to buď na radnici na informacích, nebo zde na infocentru, případně ještě v kulturním domě K-trio na ulici Dr. Martínka. Lidé se hlásí, ta informace je zajímá a chodí petici v průběhu dnů podepisovat.Ta oblast trápí spoustu lidí. Jedná se opravdu o úsek cesty, který neodpovídá parametrům dálnice."

Například v infocentru už petici podepsaly desítky lidí.

Pavla Malkovská, Infocentrum Ostrava-Jih: “Lidi k nám chodí, že si to přečetli na facebookových stránkách, nebo se to dozvěděli z médií jakoby na internetu. Chodí automaticky, přijdou, podepíšou, odcházejí. Přišly už desítky k nám. Čím víc přijde, tím určitě lépe.”
Anketa: obyvatelé MS kraje: “Je to nesmysl, strašné. V současné době jako, kdy se tam vůbec nedá plynule jezdit, si myslím. že by měl být opravdu zrušený.”
“Mělo by se to dočasně znepoplatnit. Vlastně to trvá rok, dva a vlastně to není dálnice.”
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: “Ono to od začátku nedává smyslTo bylo vybudováno jako rychlostní komunikace, rychlá spojnice z Ostravy přes Frýdek na hory a vždy to odlehčovalo a vytvářelo takový obchvat místních obcí, které leží po cestě."

Petici můžete podepisovat až do konce září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy