Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Samé pochvaly. Projekt Prázdniny na Jihu se líbil dětem i rodičům

V Jižním městě letos v létě vůbec poprvé probíhala akce Prázdniny na Jihu. Pilotní projekt nabídl spoustu sportovních, kulturních i naučných aktivit, které se těšily velké oblibě.

Pilotní projekt Prázdniny na Jihu, který probíhal od 7. července až do 21. srpna, vyvrcholil poslední prázdninovou show na pěší zóně u kulturního domu K-trio. Návštěvnost byla vysoká stejně jako návštěvnost aktivit, které během Prázdnin na Jihu probíhaly vždy dopoledne v pracovní dny na různých místech obvodu.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Já za sebe musím říct, že si myslím, že byl to projekt prémiový a že byl opravdu přínosný. Proč to říkám, protože dostávám i děkovné dopisy od rodičů, kteří jsou spokojeni s touto činností a říkají, že pro příští rok by byli rádi, aby projekt pokračoval a že děti určitě přihlásí.”

Prázdniny na Jihu nabídly celkem 34 aktivit, mezi nimi například laserovou střelnici, graffiti a malování na textil, dne se záchranáři, parkourový workshop, nebo kurzy inline bruslení.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Velice pěkná akce byla taky na dopravním hřišti, která tedy byla nejen zábavná, ale samozřejmě přinesla i určité poučení. Já bych řekla, že opravdu celá řada těch činností byla moc pěkná a skutečně jsme měli radost, že vlastně děti se účastnily v tom počtu, které jsme počítali. To znamená kolem těch 50 na každou aktivitu.”
Anketa: účastníci Prázdnin na Jihu: “Užila jsem si to dobře a byla jsem na kole, na graffiti, na záchranáře, na kině a to je asi všechno.”
“Na bruslích. na mažoretkách, na dobytí pevnosti. Těším se, že to bude příští rok znova.”

A veselo bylo i na poslední prázdninové show, kterou připravilo kulturní zařízení Ostrava-Jih. Pro děti bylo mimo jiné připraveno 8 stanovišť, na kterých plnily různé úkoly a za ty splněné dostávaly razítka. V cíli pak na děti čekaly i odměny.

Anketa: účastníci akce: “Zvládli jsme tady první dvojku, trojku a sedmičku a je to tu dobré.”
“Hrozně se mi tady líbí a já jsem tady s kámoškami a našla jsem si tu spoustu kamarádů. Dělala jsem jedničku, dvojku, trojku. Sedmička je tam to bludiště, jednička je skákání v pytli, dvojka je házení míčem, trojka puzzle.”
“Točil jsem takové kolo, kde jsem musel zazpívat básničku, nebo písničku. Bylo to fajn.”
Klára Žídková, vedoucí pro program a marketing, Kultura-Jih: “Co se týče pódiového programu, je pro děti připravena show v podobě diskotéky, balónkového modelingu, přijde za námi Hopsalín, bude tady i kouzelník. Co se týče doprovodného programu, tak dětičky si mohou nechat namalovat obrázek na obličej, mohou využít pěnovou párty, kterou tady přijedou udělat dobrovolní hasiči.”

A nechyběl ani fotokoutek a soutěž v malování.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy