Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Linkou na drink. Pitím drinků lidé přispívali na zdravotně postiženého Máju

  • Ostrava-Jih,

Náměstí Ostrava-Jih se stalo místem charitativní akce Linkou na drink. Koupí míchaného nápoje lidé podpořili Máju, který trpí kombinovaným postižením a peníze potřebuje na intenzivní rehabilitace, které bohužel nehradí pojišťovny a také na speciální pomůcky.

Náměstí Ostrava-Jih zaplnily stánky s různými míchanými drinky. Každá organizace si připravila jiný podle toho, jakou ingredienci si před charitativní akcí Linkou na drink vylosovala. Například vedení obvodu Ostrava-Jih si vytáhlo kiwi.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Název našeho drinku je radniční kiwák, což de facto vidíte i na našich tričkách. Jsou krásné, žluté. Na tuto akci jsme si to speciálně nechali vyrobit. Náš drink se skládá samozřejmě z přísady kiwi, kterou jsme si vylosovali, dále vlastně třtinový cukr, jablíčka, ovocný sirup, led a máta.”

“Nebyla, jsem tady poprvé a velice mě to překvapilo. Je to tady úžasné, výborné drinky. Dala jsem si kiwi, kiwák a luxusní, opravdu luxusní.”

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Jsem překvapen, kolik přišlo lidí, kteří chtějí přispět na dobrou věc. Letos je to druhý ročník a přispíváme tady Májovi a myslím si, že máme my, zrovna u našeho stánku na výběr nápoj z kiwi. Zatím lidé, kteří to ochutnali, tak pocítili tu 14 denní přípravu, kterou jsme zkoušeli různé druhy ingrediencí k tomuto ovoci tak, aby to bylo senzační, takže jsem za to rád a atmosféra je senzační.”

Celkem se na náměstí podávalo 17 druhů drinků. Kromě radničního kiwáka třeba grepáček, který připravila městská policie, bezinková limonáda, kterou namíchal MS kraj, nebo jahodový drink knihovnická bomba.

Petra Šimonová. vedoucí obvodu 3, KMO: “Asi je to bomba, protože návštěvníci chodí a kupují. Máme připravené laskominy různé. Makronky, sušenky, muffiny za symbolickou cenu a samozřejmě máme spoustu knížek. A ty knížky máme připravené také jako překvapení.”
Vítězslav Řehulka, farář: “My jsme si vylosovali broskev a protože já se v tom tak nevyznám, tak jsem rád, že Markétka se Zuzkou mi s tím pomohly a 14 dní na tom pracovaly, vylepšovaly a vyšel z toho farní drink, Jsme na něho strašně hrdí, protože je výborný, je vynikající.”
Senior klub Akord: “Je to pomerančový drink, jmenuje se Jižní vánek a je velice výborný. S ledem, s mátou ozdobený a jinak máme ještě jednohubky, kde máme pomerančové chutney, tvrdý sýr a mandarinku nahoru.”

Jedním ze spolupořadatelů akce byl dopravní podnik města Ostravy, který si pro návštěvníky připravil drink z ananasu

DPO: “Náš drink se jmenuje tady podle našeho úžasného ananasu a vlastně skládá se něco na styl mochita, takže od třtinového cukru přes vlastně kompotovaný ananas, mátu, led, ananasový džus a vodu. Zatím to jde skvěle, doufejme, že to tak půjde i dál.”
DPO: “My prodáváme jízdenky za 30 korun a za každou tu jednu jízdenku si můžete vybrat drink tady u těch stánků.”

O akci byl opravdu velký zájem. Jen během první hodiny se prodalo jízdenek za více 8 tisíc korun.

Jan Tabášek, organizátor akce: “Na to, že je začátek akce a končíme až kolem 18, tak jsem rád, že tady jsou davy lidí, že je neodradilo počasí a i také ta situace kolem nás, co se děje ve světě, takže lidi přišli se bavit a tím pomůžou našemu hrdinovi Májovi.”
Linda Hříbalová, maminka Máji: “Jsem z toho úplně nadšená. Pro nás je to strašně hodně znamená, protože vidíme, že i obyčejní lidé , kteří Máju úplně neznají tak jako my rodiče a rodina, ho přijdou podpořit a pro nás je to naprosto něco úžasného. Tolik lidí prostě bezva, bezvadná atmosféra, bezvadně zorganizované. Díky všem, díky všem prostě, kteří se to účastní.”
Anketa: návštěvníci akce: “Já jsem vyzkoušel dva, vynikající. Jeden grepový a jeden kiwi. Vynikající a myslím si, že je to dobrá akce.”
“U policie grepáček, výborný.”
“Mohlo to být sladší, ale jinak výborný.Super, písničky dobrý.”

Celkem návštěvníci vypili dva tisíce drinků. Z toho nejvíc právě ve stánku městského obvodu Ostrava-Jih, ve kterém vydali 326 kiwáků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy