Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už žádné dluhy. Ostrava-Jih zavádí kauce v obecních bytech

  • Ostrava-Jih,

Městský obvod Ostrava-Jih zavádí kauce. Noví nájemníci obecních bytů tak budou muset od září skládat peněžitou jistotu. Nebude se to ale týkat všech bytů. Více se dozvíte v následující reportáži.

Radnici Ostravy-Jihu došla trpělivost. Už nechce platit jakékoli dluhy ani škody v bytech za nezodpovědné nájemníky. Od září tak v obecních bytech zavádí kauce.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “U nově zveřejněných bytů, které jsou určeny k pronájmu, bude muset nově nájemce složit tak zvanou peněžitou jistotu, neboli kauci. V dnešní době je to naprosto standardní věc a již v minulosti městský obvod kauce vybíral. Týká se to pouze několika forem pronájmu jako je za smluvní nájemné, týká se to formy nízkonákladového bydlení a také formy k přistoupení k dluhu. “

V praxi to znamená, že nájemce bude muset před podpisem smlouvy složit finanční částku na vyčleněný bankovní účet. Po ukončení nájmu se mu tato částka vrátí zpátky v plné výši.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “To se stane, pokud nájemce nebude mít dluh na nájemném, na službách, nebo nezpůsobí jakékoliv škody v bytě. Finanční jistota se bude skládat ve výši tříměsíčního nájmu bez služeb. “

Počet případů, kdy obvod musel na vlastní náklady odstraňovat závady nebo škody způsobené v bytech nespolehlivými uživateli, neustále narůstal, a to až do desítek milionů korun.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Městský obvod Ostrava-Jih v současné době eviduje zhruba 1,6 milionů korun na pohledávkách právě u nájemníků, kteří mají nedoplatky na bytě, nebo způsobili nějaké škody v bytech.”

Částky se navíc navyšují o soudní výlohy spojené s vymáháním těchto pohledávek. Vratné kauce by tento problém měly vyřešit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPrestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Jaroslav Kühler, Vazební věznice Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - lokalita Martinov, centrum Ostravy, Hranečník
Ostrava
od 5 700 do 13 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry