Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mlžítka, mobiliář, přírodní skatepark. Skončila revitalizace okolí Savarinu v Hrabůvce

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu úspěšně skončila jedna z etap Revitalizace Hrabůvky. Jde o prostor kolem Savarinu, na který naváže revitalizace prostranství kolem polikliniky a následně i realizace rybníčku v okolí ulice Dr. Martínka.

Prostor kolem Savarinu vyrostl do krásy. Vzniklo tady nové náměstíčko, staré betonové květináče nahradil nový mobiliář a rozpadlé asfaltové hřiště kopcovitý terén s asfaltovými cestičkami, kde se vyřádí zejména děti.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Tady vznikly vlastně nové dětské prvky, vznikla tady jakási terénní nerovnost, kterou děti můžou využívat například na ježdění na koloběžkách, na kolečkových bruslích. Vznikly tady nějaké edukační tabule a celý ten prostor byl osázen novou a upravenou zelení.”
Anketa: uživatelé prostoru: “Je to moc suprový, protože já rád skáču na kolobce a ségra mi ji vzala a dokonce se mi to tady moc líbí.
“Já tady skoro každý den. Dneska jsem si chtěl vzít kolobku, dneska si ji vezmu a vyzkouším tady tohle hřiště. Líbí se mi to hodně.”

Zajímavým prvkem je také mlhoviště, díky kterému se lidé budou moci zchladit zejména v parných letních dnech. Mlžítka jsou velice jednoduchá na ovládání. Stačí zmáčknout tady toto tlačítko.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Máme jenom malinké mlhoviště, ale já pevně věřím, že se to osvědčí, že se to bude líbit občanům a že na základě toho se nám podaří vybudovat v příštím roce na dalších místech obvodu další mlhoviště třeba i větší. A samozřejmě pro uhašení žízně zde mají občané nainstalované i pítko.”

Celý projekt stál zhruba 13 a půl milionů korun a téměř polovinu z této částky radnice získala jako dotaci ze Státního fondu rozvoje bydlení. Dalších 6 milionů korun obvod získá na opravu ulice Dr. Lukášové, která by měla začít ještě letos.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “V brzké době bychom chtěli pokračovat s revitalizací Hrabůvky i na druhé straně ulice Dr. Martínka, to znamená bavím se o prostoru kolem ulice Františka Hajdy, ulice Tlapákova a samozřejmě, protože Ostrava-Jih není pouze Hrabůvka, tak obdobné velké projekty revitalizace prostoru plánujeme v Zábřehu kolem Kotvy, kde se chystá revitalizace prostoru před Kotvou.”

V nejbližší době by měly začít i práce na projektu s názvem Zeleň za Lunou a připravuje se i revitalizace lokality kolem ulice Horymírova na Pískových dolech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy