Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Světýlka naděje pro Káju. Cyklojízdou lidé přispěli 13leté dívce na nový vozík

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu se opět jelo pro dobrou věc. Uskutečnil se tady už 5. ročník charitativní akce Cyklosvětluška aneb Světýlka naděje. Jízdou na kole účastníci akce od kulturního domu Akord tentokrát podpořili 13letou Karolinku z Kopřivnice.

Cyklosvětluška opět pomáhala. Večerní jízda na kolech Bělským lesem probíhá jednou ročně a je určena pro celou rodinu. Nejde o závod, ale o pohodovou jízdu, kterou účastníci přispěli Karolince z Kopřivnice na nový invalidní vozík. Na ten je upoutána už odmala kvůli svalové dystrofii a hypotonii. Přesto sní o tom, že se jednou postaví na nohy a bude tančit.

Karolína Dejová: ”Jsem moc ráda, že se sešlo tolik lidí, kteří pro mě jedou na kole a moc děkuju. Ráda tančím na vozíčku, ráda zpívám, maluju a hraju na klávesy a na flétnu.”
Zdeněk Kačor, dramaturg, DK Akord: “Chceme ji dopřát, aby to mohla provozovat, aby měla na nový vozíček, ať může dosahovat dalších a dalších úspěchů, protože ta vitalita k životu, ta je strašně zapotřebí a myslím si a doufám, že to přiláká dost lidí na to, aby to světýlko naděje dneska pro tu Káju jeli a tím jsme ji přispěli nějakou tou korunkou k naplnění jejího snu. V registraci jsme měli takových 37 zaregistrovaných lidí jenom, ale pořád přijíždějí, přicházejí a registrují se přímo na místě.”

Před samotnou jízdou si lidé užili pestrý doprovodný program. Zazpíval Martin Jarošek nechybělo elektro buggy nebo Báječná kola, což jsou netypická recyklovaná starší kola.

Zdeňka Praisová, Báječná kola: “Máme kolegu, který navrhuje různé způsoby, například, že šlapete dozadu, kolo jede dopředu , nebo je houpací kolo, potom máme cyklokolotoče. Tady to žluté kolo, to je třeba zlomené, takže člověk má řídítka vedle sebe a takhle jezdíme. Dneska si děti můžou vyzkoušet pojezdit na různých kolech. /// Baví je to, zkouší to, některé jsou těžší, někdy to vzdají, ale většinou jo, většinou se jim to podaří a najdou způsob, jak na tom jezdit.”
Anketa: účastníci akce: “Dobře se mi jelo a všechny kola jsem sjel.”
“To je starodávné kolo a nedá se na tom vůbec jet, protože to je těžké a vysoké.”
“Zkoušela jsem, no docela těžce, ale nespadla jsem, tak dobrý.”

V rámci cyklosvětlušky byly připraveny dva okruhy Bělským lesem. Ten kratší pro ty nejmenší měřil pouhých 5 kilometrů.

Anketa s účastníky akce: “Pojedeme, mám tady dva syny. Větší okruh, loni jsme jeli menší a letos větší.”
“My jezdíme každý rok a letos pojedeme 5kilometrový, protože mám sebou děti. Jinak bysme jeli ten delší.”
“Velkou trasu. Hodně se těším na jízdu.”

Cyklojízdou nakonec lidé Karolínce přispěli částkou 18 a půl tisíce korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy