Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Road circus v Ostravě-Jihu: kaskadérské kousky a silné stroje

  • Ostrava-Jih,

Jižním městem opět burácely silné stroje. Na už tradiční akci Road circus se na ulici Horní mezi Dubinou a Bělským lesem závodilo ve sprintech, gumovalo, nebo driftovalo, a to nejen na motorkách.

Závody motorek ve sprintu na 200 metrů do Ostravy-Jihu opět přilákaly tisíce lidí. A bylo na co koukat. Adrenalinový doprovodný program nabídl kaskadéry a také průjezd historických a amerických vozů.

Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Já jsem, rád, že vás tady můžu přivítat, již na 3. ročníku motoshow, skvělé akce, která je pro rodiny. Můžou s tady podívat na krásné motorky, zvuk motoru slyšet. Je to akce, která přivede adrenalin přímo do ulic ,mezi naše obyvatele na Ostravě-Jihu.”
David Bryknar alias Jet mask, kaskadér: “Loňská stížnost na to, že nejsem slyšet, tak jsme to trochu obrátili. Letos bude velký kravál. Jedna premiéra, která je sice otestovaná při 40 sekundové verzi, ale zkusíme to protáhnout tak na 3 minuty. Bude to trochu náročnější, ale možná zase divácky atraktivnější.Takže doufám, že všechno klapne.”

Elektromobil tak vystřídal vůz, který má 400 koní s Filipem Vimplem za volantem. Kaskadérskou show na motorkách tady předvedli Adam Special Peschel s bratrem Patrikem a Jakubem Kikalem..Ukázali takové kousky, že se většině tajil dech.A všichni se na akci moc těšili.

Adam Peschel, kaskadér: “Jako hrozně, za prvé ta situace jaké je a vážíme si každé akce, které se můžeme zúčastnit a za druhé je to prostě srdcovka, je to v našem městě. My ty exhibice jezdíme převážně buď po ČR, nebo po Evropě, takže si vážíme toho, že jsme tady a hlavně ty lidi, kteří tady jsou a sejde se jich tady vždy hodně. protože vychází počasí a jsou takoví energičtí.Tak se nám jezdí dobře.”
Jakub Kikal, kaskadér: “Já jsem tady na to driftování a taky jsem tady záskok za kolegu, který se zranil, ale kluci předvedou jízdu po zadním, akrobatické kousky jako stojka na nádrži na hlavě třeba, gumování nějaké a jízdu po předním kole a tak. Já jsem tady prvně na té akci a je to hodně dobré.”

Co se týká sprintů, tak letos přibyla jedna kategorie, na které se závodilo na českých motorkách značky Jawa.

David Bryknar alias Jet mask, kaskadér: “Je to kategorie Jawas a všechno funguje skvěle, což jsem si netroufal ani tvrdit ani myslet, že dokonce jeden z vítězů z loňských dvouválců nám z té dvouválcové kategorie vstoupil do Jawy, protože je Čech.”

Radnice už chystá další akce, tou nejbližší bude 10. října akce Jih žije vínem.
Letní kino AMFI: PARAZIT

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

Festival her, hraček a zábavy HRAVÁ OVA

Zítra
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Závěrečný koncert

Zítra
Ostrava-Jih, Katedrála Božského Spasitele, Ostrava

SABTIKAS, s.r.o., Velká Polom
Velká Polom
od 23 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

JPP Development Group s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Vlastimil Harák - Ostrava
Ostrava
od 16 100 do 16 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků