Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Ostravy-Jihu jsou štědří. Charitativní akcí Linkou na drink podpořili Máju 100 tisíci korunami

  • Ostrava-Jih,

Letošní druhý ročník charitativní akce Linkou na drink byl úspěšnější než první.Zatímco loni se uskutečnil v Ostravě-Porubě a výtěžek putoval Klinice dětského lékařství ostravské fakultní nemocnice, letos probíhal na náměstí Ostrava Jih pro malého Máju

Loni bezmála 70 tisíc, letos rovných 100. Právě tato částka se vybrala díky zábavně charitativní akci Linkou na drink, která se uskutečnila na náměstí Ostrava-Jih, kde různé spolky a organizace míchaly drinky. Ty musely obsahovat nápojovou ingredienci, kterou si předem vylosovaly,.

Pitím drinků lidé podpořili malého Marka, který trpí kombinovaným postižením. Symbolický šek si společně se svou maminkou slavnostně převzali v pondělí na náměstí.

Jan Tabášek, jeden z organizátorů akce: “Už máme po 2. ročníku akce Linkou na drink a dneska se nacházíme na slavnostním předávání šeku pro našeho hrdinu Máju a myslím si, že tento ročník byl opět o něco větší než ten 1. ročník, který byl v Porubě a myslím, že můžu prozradit. Dokázali jsme vybrat i s dary dohromady 100 tisíc, takže to je úžasná částka.”
Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Výsledek je skvělý. Přišlo hodně lidí, vybraly se super peníze, vlastně více než v 1. ročníku a myslím si, že to Májovi pomůže, takže ještě jednou všem děkuji.
Miroslav Plaček, ředitel MP Ostrava: “My už jsme se zúčastnili loni stejné akce a vnímáme to jako velmi pozitivní věc. Jsme rádi, že můžeme pomoct aspoň trošičku taky svým dílem. Samozřejmě chystáme se i na třetí ročník, víceméně s tím počítáme a s pořadateli už jsme se domlouvali.”

Zatímco ve stánku obvodu Ostrava-Jih míchali nápoj z kiwi, neboli Kiwák, městská policie podávala grepáček a například senioři z klubu Akord nápoj z pomerančů, který nazvali Jižní vánek.

Šárka Zubková, Senior klub Akord: “Myslím si, že všechny drinky byly nové, zajímavé a dobré a o tom vlastně svědčí, že tady byl takový velký počet lidí.”
Linda Hříbalová, maminka Máji: “Jsme strašně moc rádi, že ta akce proběhla, že vyšla, že se vybralo tolik penízků pro Máju, které využijeme na intenzivní rehabilitaci a další pomůcky. Strašně moc děkujeme organizátorům, všem zúčastněným i ty, kteří přišli podpořit Máju, takže pro nás jenom super.”

Organizátoři slibují, že třetí ročník bude ještě větší a už teď pro něj připravují něco speciálního, tak se nechme překvapit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy