Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Petici za zrušení dálničního poplatku na silnici mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem podepsaly tisíce lidí

  • Ostrava-Jih,

Lidé stále ještě mohou podepisovat petici za zrušení poplatků na dálnici 2. třídy mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. Zatím se podařilo nasbírat kolem 5 tisíc podpisů, které den ode dne přibývají.Například v Ostravě-Jihu ji jen během adrenalinové akce Road circus podepsalo na 250 lidí.

Už jen do poloviny září máte možnost ovlivnit zpoplatnění hlavního tahu z Ostravy do Frýdku-Místku. Po zrušení dálničního poplatku volají obce podél této silnice, ve kterých se mnohonásobně zvýšil provoz poté, co se řidiči naučili jezdit přes ně jen, aby se tomuto poplatku vyhli.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: “Je třeba si uvědomit, že MD samozřejmě se netváří nějak radostně. Pro ně ten problém samozřejmě neexistuje, ale my se snažíme bojovat za náš problém, který tím zpoplatněním nastal, a to je to, že tady se nám přelila doprava do okolních obcí. Takže vyzýváme všechny. které tento problém zajímá, aby se připojili a zhruba kolem 20., 23. bychom rádi petici přinesli na Ministerstvo dopravy, kde je do konce září vlastně termín na podávání připomínek.”

Tento problém se týká například Paskova, Staříče, Řepiště nebo Sviadnova, kterým denně projede až 12 a půl tisíce aut, včetně kamionů. A o moc lépe na tom není ani Žabeň.

David Hejneš, starosta obce Žabeň “V Žabni, ale i v dalších obcích došlo k absurdní situaci, kdy dneska dálnice, byla obchvatem, kde většina dopravy mohla projíždět, tak ta se přelévá na krajskou komunikaci, která protíná naši obec a opravdu až 7 a půl tisíce aut denně je hodně. My jsme obec, kde je cirka 900 obyvatel , tak si to rozpočítejte, kolik lidí a aut tady zbytečně pendluje.”

Petici můžete podepisovat nejen v obcích, kterých se to týká, ale také mimo jiné v ostravských obvodech Hrabová a Ostrava-Jih, kterým tato situace není lhostejná.

Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Dneska jsme odevzdali již několik set podpisů, do 15. září, nebo ideálně do 15. září by bylo fajn, kdyby lidé ještě přišli podepsat tu petici, a to na radnici Ostravy-Jihu, nebo na infocentru na náměstí v Ostravě-Hrabůvce a nebo v kulturním domě K-trio.”
Pavla Malkovská, Infocentrum Ostrava-Jih: “Lidi k nám chodí, že si to přečetli na facebookových stránkách, nebo se to dozvěděli z médií jakoby na internetu. Chodí automaticky, přijdou, podepíšou, odcházejí. Čím víc přijde, tím určitě lépe.”

Dotčené obce jednají s Ministerstvem dopravy už od roku 2017, zatím ale neúspěšně. Vadí jim nejen nárůst dopravy, ale také to, že na dálnici je kvůli jejím častým opravám neustále řada omezení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy