Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Amatérští šachisté se utkali O pohár starosty Ostravy-Jihu

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu se uskutečnil už 3. ročník šachového turnaje O pohár starosty. Milovníci této královské hry se společně utkali v sále kulturního domu K-trio, kde se sešly desítky nadšenců tohoto sportu.

Milovníci šachů se opět po roce setkali v kulturním domě K-trio. Společně si zahráli turnaj O pohár starosty, který byl rozdělen na dvě části. Dopoledne patřilo dětem, odpoledne pak dospělým.

David Šimon, hlavní rozhodčí: “Je to 3. ročník této akce. Dnes se zúčastnilo 13 dětí místních ZŠ, odpoledne potom máme přihlášených 11 dospělých, Celkově turnaj probíhal velmi svižně, bez problémů. děti si zahrály, něco nového se naučily, takže za nás byť v menším počtu lidí než v loňském roce, ale i tak je to vydařená akce.

Turnaje se mohli zúčastnit jen neprofesionální šachisté a například v kategorii děti a mládež převažovali kluci.

Anketa: ůčastníci turnaje: “Já nehraju tréninkově ani tak, já jenom jezdím na ty závody a to je asi podruhé jakože. Minulý rok i tento rok. Měla jsem jenom dva body, ale zlepšila jsem se.”.
“Hrálo se mi celkem dobře, skončil jsem sice s mí to body, ale pro mě je důležité, že jsem si zahrál.”
“Já jsem začal minulý rok a vlastně jsem byl taky na tom turnaji minulý rok, dopadl jsem docela hrozně a dneska se mi to povedlo, jsem druhý.”
“Tento ročník byl hodně dobrý, povedlo se mi to, měl jsem asi 4 body a byl jsem třetí, takže si myslím, že to je dobré umístění. Chtěl bych příště být první, doufám, že se mi to povede.”
“Jsem rád, že jsem to mohl vyhrát. Nikdy jsem nic takového nevyhrál, ale hraju celkem často hlavně na mobilu a hodně s panem učitelem ve škole. Tady to bylo dobré. Chtěl bych hrát na ME a tak dále.”

Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol a každý hráč měl 15 minut na tah. Úroveň byla výborná hlavně díky tomu, že se všichni hráči rok od roku zlepšují.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy