Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městský obvod Ostrava-Jih zkrášluje zahrady mateřských škol

  • Ostrava-Jih,

Zahrady mateřských škol v Ostravě-Jihu postupně procházejí revitalizací. Získávají tak nejen krásnější vzhled, ale také edukační význam. Naposledy prošly revitalizací zahrady MŠ Zlepšovatelů a Ignáta Herrmanna v Hrabůvce.

Bylinkové záhony, hmyzí hotely, hmatové chodníčky a další naučné přírodní prvky nově získávají zahrady mateřských škol v Ostravě-Jihu. Pyšnit se jimi mohou mimo jiné MŠ Zlepšovatelů a Ignáta Herrmanna v Hrabůvce.

Lenka Divinská, ředitelka MŠ Zlepšovatelů: “Naším dlouhodobým záměrem bylo vybudovat živelnou zahradu v přírodní stylu. Projekt naší zahrady Zlepšovatelů 27 je v rytmu živlů a představuje naši MŠ, ve které s dětmi hrajeme na přirozeně laděné nástroje, bubnujeme na djembe bubny a zpíváme písně v rytmu živlů.”

Živly jsou zastoupeny v herních prvcích, Například oheň představuje ohniště s posezením. Zemi zahrádka a vesnička z vrbového proutí, vodu zastupuje prameniště a vzduch zvonkohry. Různé bylinky jako mátu, šalvěj, dobromysl nebo levanduli si děti mohou pěstovat i v MŠ Herrmanna, která získala i zbrusu nové herní prvky.

Tereza Ondřejová, zástupce ředitelka MŠ Ignáta Herrmanna: “Získali jsme dominantu tady ten velký prolézací hrad pro děti, jsou zde trampolíny, pískoviště, jsou tady vlastně herní prvky pro všechny věkové kategorie dětí, které MŠ navštěvují.”

Naplánovaná je i rekonstrukce chodníků, které jsou místy popraskané a místy samá boule. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy