Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O Univerzitu 3. věku je v Ostravě-Jihu velký zájem. Senioři naplnili další ročník

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu začal další ročník Univerzity 3. věku. Nastoupilo do něj 40 studentů ve věku 55 let a více, kteří se poprvé setkali na slavnostní imatrikulaci v Komorním klubu v Jubilejní kolonii.

Celkem 40 studentů nastoupilo do dalšího ročníku U3V. A to zejména díky atraktivnímu studijnímu programu, který ve 4 semestrech nabízí řadu přednášek, seminářů, cvičení a tvůrčích dílen, Studium je na dva roky a studenti nemusí absolvovat všechny 4 semestry.

Darina Daňková, ředitelka Kultura-Jih: “Kdyby měli zájem o jiný, klidně mohou nastoupit do jiného oboru. Výuka probíhá v Komorním klubu v Ostravě-Hrabůvce. Jsme moc rádi, protože tento důstojný prostor odpovídá i tomu důstojnému studiu U3V. O studium je docela velký zájem i přes naši těžkou dobu a jsme za to moc rádi. A jsme taky moc rádi za podporu našeho obvodu Ostrava-Jih, bez kterého by to nemohlo proběhnout tak, jak to probíhá.”

Studenti byli většinou z Ostravy. Ne všichni se tady ale narodili, Někteří pocházeli z Kazachstánu, nebo nedalekého Slovenska. Ti, kteří mají trvalé bydliště na území obvodu Ostrava-Jih, studují za zvýhodněnou cenu. Městský obvod jim přispívá dvěmi třetinami.

anketa: studenti U3V: “Učila jsem se hodně, protože si myslím, že člověk by se ,měl učit celý život, aby nějakým způsobem nezakrněl, aby pořád novinky se dozvídal, nové lidi poznával. Já si myslím, že to je přínos a těšila jsem se.”

“Abych se doma nenudila a abych přišla mezi lidi a taky něco nového se dozvěděla.”

“Protože už chodím na VŠB na U3V a tady už jsem jeden ten, 4 semestry absolvovala a strašně se i to líbí, takže jsem se dala na další.”

“Já se těším hodně, protože pro mě je to druhá škola. Už jsem teď měla jednu dvouletou, tak se těším na pokračování “

“To už je tady 4. běh jakoby, ale ne tady na Jihu, já jsem chodila do Poruby a bavilo mě to tam. Poprvé jsem chodila na ekonomickou do Ostravy a potom do té Poruby. Člověk se tam dozví docela hodně věcí.”

“Abych se dozvěděla nové věci. Jsem sice hodně stará, je mi 78 let a než mám sedět na lavičce, někde klevetit, nebo něco, tak radši se půjdu vzdělávat. Mám ráda básničky, poezii a prostě dozvědět se něco a to ještě chodím na počítače.”

Ihned po slavnostní imatrikulaci začala první hodina, ve které se studenti dozvěděli informace o vnitřní kráse člověka

Petra Višnická, vedoucí pro vzdělávání a kurzy, Kultura-Jih: “Dozví se něco o ezoterice a dalších takových alternativních přístupech k člověku. To je nedílnou součástí U3V, že ti lidé potkají nové přátelé, navážou nové kontakty. Je to v podstatě i takový proces, při kterém ti lidi nezůstávají sami doma, ale mají nové přátelé.”

Jiří Moskala, profesor: “My budeme hledat optimální cesty, jak pomáhat sami sobě, jak pomáhat druhým. Budeme se věnovat takovým problematikám jako je psychologie, homeopatie, jako je fyzioterapie a podobně. V první hodině budeme se věnovat osobnosti člověka tak, abychom poznali nejenom sami sebe, ale i ty druhé, abychom uměli správně reagovat a uměli s nimi správně jednat, abychom přicházeli do stresu a cítili se dobře.”

Výuka U3V probíhá nejen v Komorním klubu, ale také na střední umělecké škole AVE ART.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy