Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ulici Moravská v Hrabůvce je omezena doprava kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace

  • Ostrava-Jih,

V obvodu pokračují práce na novém vodovodu a kanalizaci v Moravské ulici v Hrabůvce. Ty jsou rozděleny do několika etap tak, aby byla co nejméně omezena doprava Momentálně se chýlí ke konci 2. etapa rekonstrukce.

Moravská ulice v Hrabůvce je částečně rozkopaná. Důvodem je rekonstrukce vodovodu a kanalizace, která probíhá po etapách. V současné době pomalu končí 2 etapa, která se týká úseku mezi ulicemi Česká a Mozartova.

Marek Skřipský, referent vztahů s veřejností: “Skončit má 30. září a následně se tedy uzavírka posune na úsek Mozartova Beskydská. Tato uzavírka by měla začínat už počátkem října a potrvá zřejmě do 20. 12. Nicméně přesně to datum neznáme, protože došlo k určitému zpoždění těch prací, a to kvůli problematickému hledání přípojek.”

Práce na vodovodu a kanalizaci v Moravské ulici začaly už loni v listopadu. První etapa se ale týkala pouze zeleně.

Marek Skřipský, referent vztahů s veřejností: “Úplným zakončením tohoto projektu bude následně uzavírka a práce v úseku od Beskydské ulice až k našemu úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. Jedná se o rekonstrukci vodovodu a kanalizace, tím pádem na konci těch prací bude vlastně pro všechny ty zapojené, připojené už možnost využívat moderní vodovodní a kanalizační řád vlastně moderní, řekněme špičkové úrovně.”

Dopravní omezení v daném úseku je vždy řádně označeno a vyznačeny jsou i objízdné trasy, které vedou po okolních komunikacích. Investorem celé akce je ostravský magistrát, který po rekonstrukci vodovodu a kanalizace zajistí i pokládku nového asfaltového povrchu a opravu či rekonstrukci chodníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy