Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Druhá bezdoplatková zóna v Ostravě-Jihu: problémový hotelový dům Hlubina

  • Ostrava-Jih,

Hotelový dům Hlubina v Ostravě-Hrabůvce se nově stává takzvanou bezdoplatkovou zónou. Jde už o druhou takovou zónu v městském obvodu Ostrava-Jih. Tou první byla loni v dubnu vyhlášena Ubytovna Soiva na ulici Hulvácká v Zábřehu, která poté změnila název na BYDLENÍ IDEAL OSTRAVA.

Městský obvod Ostrava-Jih má už druhou bezdoplatkovou zónu. Nově byla vyhlášena na Hotelový důl Hlubina v Ostravě-Hrabůvce, který patří k nejproblémovějším lokalitám. Radnice díky tomu dostala šanci tuto ubytovnu alespoň z části ovlivnit.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Takže od této chvíle by nově ubytovaní neměli dostávat doplatek na bydlení. To, že se nám to podařilo vyhlásit je dobře, protože v dané lokalitě jsme obdrželi řadu petic od občanů, kteří si na tu ubytovnu stěžují neustále, takže je to další pozitivní krok."
Anketa: nespokojení obyvatelé Ostravy-Jihu: “Musíme dávat pozor na děti. Vnučku, já už mám vnučku, tak tu bych samotnou nepustila ven, prostě strašně nám to vadí.”
“My už jsme psali i petici a nepomůže absolutně nic. Oni prostě nepořádek, to jdete kolem hoteláku a máte strach, jestli vám nespadne něco na hlavu. Oni vyhazují odpadky z vrchu a nevím, nepomůže nic.”

O tuto bezdoplatkovou zónu radnice žádala několikrát, poprvé už v roce 2017, uspěla ale až teď. Navíc bude usilovat o bezdoplatkové zóny i u dalších problémových ubytoven.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Budeme žádat určitě ještě na Areálu a dlouhodobě se bavíme podle situace právě na Čujkovově ulici.”

Tady radnice čeká, jak dopadnou změny, které v této ubytovně momentálně probíhají.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Patronus servis Ostrava, s.r.o. - Evropa, státy EU
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

DOSON AZS s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 15 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků