Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovní zařízení CDU Sport získalo cenu laické veřejnosti v soutěži Stavba MS kraje

  • Ostrava-Jih,

Sportovní středisko na ulici Charvátská ve Výškovicích získalo cenu laické veřejnosti v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje toku 2019 v kategorii rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, ve které soutěžilo 14 objektů.

Soutěž Stavba Moravskoslezského kraje je rok od roku oblíbenější. Do 14. ročníku bylo přihlášeno celkem 50 staveb. Z Ostravy-Jihu bodovala rekonstrukce bývalé tělocvičny na moderní sportovní areál CDU Sport ve Výškovicích, která sklidila úspěch u lidí. Získala totiž cenu laické veřejnosti.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Z původně nevzhledné tělocvičny ze 70. let vzniklo velice moderní sportoviště i s venkovními prostory. Celý ten objekt se nachází na ulici Charvátská ve Výškovicích a funguje tam to, co naši obyvatelé znají pod názvem CDU sport. Doufáme, že v příštím roce opět přihlásíme zajímavé stavby a příští rok pevně věříme v nějakou důležitější a hodnotnější cenu."

Zmodernizovaný areál se slavnostně otevřel loni v červnu, kdy si návštěvníci mohli vyzkoušet širokou škálu sportů zcela zdarma v rámci Dne otevřených dveří. Tuto nabídku si nenechaly ujít stovky lidí.

Anketa: návštěvníci areálu: “Vyzkoušeli jsme si ping pong, ten plážový volejbal si děti vyzkoušely, pak florbal, co ještě, badminton a ještě jdeme dál.”
“Výborně přišly jsme teď si zkusit tady lezení, tak uvidím, jak nám to půjde. Moc hezké.
Jezdíme na kole, běháme, chodíme po horách a právě chceme zkusit i tu zeď, že bysme to do budoucna potom tady chodily. Máme to blízko.”
“Líbí se mi tady hodně, vyzkoušela jsem si volejbal plážový, tenis i nohejbal, badminton a pinec. nejvíc se mi líbil volejbal.”
“Je to supr, já nejradši hraju squash a fotbal, ale je to super tady všechno. Bedbajs si určitě zajdeme.”
Objekt bývalé tělocvičny postavený v roce 1990 byl původně určen k prodej a probíhaly tady pouze udržovací práce.
Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “My jsme ten stav přehodnotili a vyčlenili jsme ho z prodeje a rozhodli jsme se celý objekt zrekonstruovat. Náklady na rekonstrukci celého objektu dosáhly výše zhruba 49 milionů korun.”

Uvnitř areálu je také sál pro různá cvičení, solná jeskyně, nebo finská sauna.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků