Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájem o Senior expres Ostrava-Jih stále roste. Dostupnost služby zvýší více vozů

  • Ostrava-Jih,

O senior expres je v Jižním městě stále větší zájem. Tuto zvýhodněnou službu mohou využívat lidé vě věku 77 let a více, a to nejen na cestu do nemocnice, nebo k lékaři. Ale také na úřady, nákupy, nebo návštěvy.

Senioři z Ostravy-Jihu hojně využívají zvýhodněnou službu Senior Expres. Je o ni takový zájem, že taxíky se téměř nezastaví a lidé si je musí objednávat minimálně dva dny předem. Radnice proto navýšila jejich počet. Zvýší se tak dostupnost služby a zkrátí čekací doba.

Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Máme vydaných 1905 senior průkazek Jelikož se nám navýšil počet seniorů, kteří aktivně využívají tuto službu, rozhodli jsme se , že od října posílíme fungování této služby o další jedno vozidlo. Nyní celkem tuto službu zajišťuje pět vozidel. V platnosti zůstává cena jízdného 25 korun za jednu jízdu. Naši senioři mohou jezdit 4x do měsíce, a to na území celého města Ostravy."

Navíc si sebou mohou vzít bezplatně doprovod. K tomu, aby lidé mohli senior expres využívat, je nutné, aby si vyřídili průkazku.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Senioři, kteří mají 77 a více let a mají trvalý pobyt v městském obvodu Ostrava-Jih, si mohou přijít vyřídit průkaz pro využívání senior expres Jihu k nám na radnici. Je to hned v přízemí na odboru hospodářské správy. K vyřízení jim stačí občanský průkaz a jedna průkazková fotografie.”

Průkazku zájemcům úředníci vyřídí na počkání a to zcela zdarma. Senior expres jezdí v pracovní dny od 6 do 16 hodin. Jízdu je nutné si rezervovat předem na na tel. čísle 770 130 770.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

DANĚ V POHODĚ, spol. s r.o.,
Ostrava
od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Patronus servis Ostrava, s.r.o. - Evropa, státy EU
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků