Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podchod pod Místeckou ulicí v Ostravě-Jihu projde rekonstrukcí. Je v havarijním stavu

  • Ostrava-Jih,

Hrůzostrašný podchod pod rušnou Místeckou ulicí u zastávky Dřevoprodej v Ostravě-Jihu se dočká celkové rekonstrukce. Momentálně běží projektové a inženýrské přípravy, samotná realizace je naplánovaná na příští rok. Jde o investiční akci ostravského magistrátu.

Blíží se rekonstrukce podchodu pod Místeckou ulicí, která si vyžádá zhruba 55 milionů korun, Jde o důležitý přestupní uzel, který dennodenně využívají stovky lidí a který je v havarijním stavu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Toto je akce statutárního města , který ji i financuje, nicméně se domníváme, že naši občané to nesmírně ocení protože podchod byl v zoufalém stavu. Nejsou tam bezbariérové přístupy, ty vstupy jsou velice zanedbané, celé je to prostě staré a rozbité. Dochází k opravě nejen celého tubusu, ale také zastávek MHD a to jak na straně do Ostravy, tak na straně do FM.”

Po rekonstrukci podchodu, do kterého neustále zatéká, je tmavý a celý počmáraný, volali lidé už delší dobu

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “O opravě Dřevoprodeje se hovoří minimálně celou dobu, co já jsem na radnici, takže v posledních 5 letech se o tom jednalo mnohokrát.”
Anketa: uživatelé podchodu: “Je tady hodně grafitů a není hezký. Bude to dobrý, když bude opravený.”
“Chtělo by to změnu, ty graffiti, ten vzhled, jak to vypadá.”
“Je to tu děsné hlavně večer, jak tady chodím. Jako já strach nemám, ale já vidím kolikrát, že mladé dívky, nebo mladé ženské to obchází přes koleje. A tu, jak je takové počasí několik dnů, tak je to pod vodou. Je to hnus tady.”

Po rekonstrukci se zvýší i bezpečnost. Podchod totiž získá nejen nové osvětlení, ale budou v něm nainstalovány i kamery.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků