Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za kinem Luna v Ostravě-Zábřehu vzniká nový park s velkou inline dráhou

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Zábřehu vzniká další atraktivní místo k relaxaci i sportování. Začala totiž revitalizace prostoru za kinem Luna. Ten se změní na velký park s posezením, pestrou zelení, novými chodníčky a sportovišti.

Na velké ploše za kinem Luna v Ostravě-Zábřehu vzniká nový atraktivní park. Práce na něm začaly revitalizací zeleně a odstraňováním starých asfaltových chodníků.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Celá ta akce bude stát zhruba 15 milionů korun a předpokládáme, že doba trvání výstavby by měla být 22 týdnů. Je to něco podobného jako revitalizace v okolí Savarinu."

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “V loňském roce jsme realizovali opravu chodníků a nyní si zaslouží naši péči zeleň, kterou tady máme. Kromě nových prvků zelených, to znamená nové keřové skupiny, nové okrasné kvetoucí stromy a travnaté loučky, které tady budeme sadit a dělat, tak přidáme sportoviště.”

Podél celého obvodu této plochy vyroste inline dráha a tady uprostřed bude parkourové hřiště.

Půjde o vůbec první parkourové hřiště na Jihu. Navíc jde o vítězný projekt participativního rozpočtu z roku 2018. Skládat se bude z dopadové plochy a souboru různorodých překážek jako jsou zídky, tyčky a další prvky.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Na stávající chodníky navážeme mlátovými chodníky a doplníme i vodní prvek.”

Nainstalována tady budou hned dvě pítka k osvěžení. Chybět nebude ani nový mobiliář jako lavičky a odpadkové koše.
SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků