Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravané mohou pomoci Matymu. Bezva běh se kvůli Covidu poběží virtuálně

  • Ostrava-Jih,

Obyvatelé Ostravy-Jihu mohou opět přispět na dobrou věc. Díky charitativní akci Běh pro tentokrát pomohou 12 letému Matymu, který se zotavuje po těžké rakovině.

Už 6. ročník charitativního běhu pro tentokrát probíhá virtuálně. Původně se měl uskutečnit stejně jako předchozí ročníky hromadným během na 5 nebo 10 km od kostela Svatého Ducha v Zábřehu. Koronavirová krize ale změnila jeho podobu.

Michal Kričfaluši, organizátor akce: “V současné době probíhá virtuální běh a je to uděláni tak, že každý může běžet jakoukoli trať buď doma, nebo někde v okolí, nebo ve fitku na běžícím pásu a jde o to, aby nasdílel ten důkaz, že něco udělal.”

Jde o to pomoci Matymu. Jestli poběžíte jeden kilometr, nebo třeba 100, je čistě na Vás.

Zájemci se mohou registrovat na webu běhpo.cz a mohou tak udělat do 17. listopadu.

Na webu najdete i veškeré informace o tom, jak máte svůj běh nasdílet a další podrobnosti.

Michal Kričfaluši, organizátor akce: “Maty je 12 letý kluk, který má těžkou rakovinu. Je to rakovina typu Sarkom, která mu zasáhla plíce a v podstatě jeho plíce jsou na 30 procentech a s tím jsou spojené další problémy. Chceme, aby ti běžci zaplatili jakékoli startovné, protože veškeré startovné je na transparentním účtu.”

V současné době už je zaregistrovaných téměř 300 běžců, kteří Matymu poslali na transparentní účet bezmála 70 tisíc korun. A každým dnem přibývají další. Veškerý výtěžek z běhu poputuje na rehabilitace a na elektrokolo pro Matyho.

Michal Kričfaluši, organizátor akce: “Elektrokolo chceme vlastně pořídit, aby se mohl zpátky navrátit k nějaké aktivní činnosti, která mu samozřejmě pomůže zlepšit ten jeho stav, ale musí být taky ta činnost úměrná tomu jeho fyzickému stavu, který má.”

V předchozích ročnících se běhalo pro Honzu, Elišku, Pavla, Lucase a Standu. Každého ročníku se zúčastnilo více než 5 stovek běžců a celkem se vybralo téměř milion 700 tisíc korun na elektrické a hygienické vozíky, asistenční službu, rehabilitační pomůcky a dvě ZTP auta. Atmosféra byla vždy úžasná

Vítězslav Řehulka, farář Římskokatolické církve: “Lidi úžasní, atmosféra úplně skvělá. Moc děkuji lidem i hospodinu. Já myslím, že je to dobře, že ti lidi, že je cítit, že ten běh je až na druhém místě a že chtějí pomoc a to je strašně krásné.”SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků