Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zaměstnanci kanceláří DK Akord pomáhají restauraci s rozvozem jídla

  • Ostrava-Jih,

I když jsou bary a restaurace v současné době zavřeny, o oblíbená meníčka lidé nepřišli. Restaurace je na objednávku vydávají přes okénko a některé vám jídlo dovezou až do kanceláře, nebo domů. Jako například restaurace kulturního domu Akord.

Restaurace kulturního domu Akord nově zavedla rozvoz poledního menu. Stačí si zavolat, nebo poslat e-mail na rozvoz@dk-akord.cz, a nemusíte vytáhnout paty z domu nebo kanceláře.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “My jsme se rozhodli jídla nejen podávat přes okénko, které je k dispozici od 11 do 15 hodin, ale také pro rozvoz. Je to pro nás úplně nová zkušenost, takže polední menu, každý den je samozřejmě jiné, tak si u nás mohou lidé objednat. Začali jsme už minulý týden hned ve středu, kdy vlastně byly restaurace úplně uzavřené a vlastně pořád testujeme, nicméně dneska se už pohybujeme na čísle 40 až 50 rozvezených meníček, takže to jsme moc rádi.”

S rozvozem jídel pomáhají zaměstnanci z kanceláří kulturního domu, kteří momentálně nemají práci.

Darina Daňková, ředitelka DK Akord: “Protože vlastně omezeno je všechno. Kultura, divadla, vzdělávání. Takže oni velmi rádi nasedají do aut a v poledne rozvážejí i jídlo. Takže je to vlastně taková symbióza, spolupráce kultury s restaurací v Akordu.”

Objednávky se přijímají každý všední den od 8 do 15 hodin. Je na vás, zda si jídlo objednáte nebo se zastavíte u výdejního okénka. Meníčka jsou každý den jiná. Vybírat si můžete ze 4 jídel a dvou polévek.

Božena Frébortová, Restaurace Akord: “Ještě vám můžu nabídnout business menu, taky výborné, doporučujeme. Je to vepřová panenka plněná špenátem a k tomu jsou opékané brambory. Vynikající, dáváme k tomu moučník.”

Každodenní menu připravuje také restaurace K-tria. A to 11 jídel od 11 až do 20 hodin. Jídla jsou vydávána přes výdejní okénko po celý den do 15 minut od objednání.

Martin Gavenda, vedoucí Restaurace K-trio a Café Luna: “Je to tradiční česká kuchyně a můžou si zákazníci vybrat. meníčko na našem facebooku, na našem webu, vlastně online pořád, včetně fotek, včetně toho, jak to vypadá. plus děláme stále dále gastro týdny které děláme každý týden. Teďka jsou bramboráky, takže můžou všichni vyzkoušet."

Denně tady připraví kolem 60 až 70 jídel. I tak je to oproti běžnému provozu zhruba polovina.

Návštěvník restaurace K-trio: “Perfektně tu vaří, perfektně. Smažák jsem si objednal a hovězí polévku budu mít. Zaplať pán bůh, protože my děláme celý den, takže si nevaříme, takže můžeme aspoň tak."

V kině Luna si můžete posedět u kávy ve vyhřívané zahrádce, která je v provozu denně od 8 do 8 večer.

Návštěvník Café Luna: “Je dobrá věc mít zahrádku v provozu, člověk aspoň má v těch těžkých dnech kde zajít a odpočinout si.”

Také tady funguje výdajové okénko a kromě kávy Café Luna nabízí i zákusky.
SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

HAMOR-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků