Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už jen kamenný obklad a je hotovo. Rekonstrukce kašny v Hrabůvce je téměř u konce

  • Ostrava-Jih,

Práce na vůbec nejúspěšnějším projektu participativního rozpočtu Náš Jih se pomalu chýlí ke konci. Kašnu před poliklinikou v Hrabůvce už chybí jen obložit žulovým kamenem a upravit její okolí. Spustí se až na jaře.

Revitalizace kašny před poliklinikou v Hrabůvce jde do finále. Její rekonstrukci si vyžádali lidé v rámci 3. ročníku participativního rozpočtu. Nelíbilo se jim, že dlouhá léta chátrá. Nejenže kašna zaujala nejvíce obyvatel, ale také nejvíc lidí pro ni hlasovalo.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V této chvíli čekáme na dodávku kamene, kterým bude kašna obložena. Bude usazena zpátky restaurovaná socha a celý vodotrysk bude tím pádem hotový. Bohužel už máme podzim, takže toho krásného vodního efektu se dočkáme až na jaře.”

Milan Ševčík, kameník: “Dnešního dne jsme přivezli žulový materiál, na obložení kašny v Hrabůvce. Práce budou trvat zřejmě tak do měsíce. Budeme se snažit co jak nejrychleji.”

Kašna už byla polorozpadlá a rekonstrukcí získala nejen nový kabát, ale také nové rozvody vody, kanalizaci a novou elektroinstalaci.. Po úplném dokončení bude voda v ní napodobovat pohyb vln na pobřeží a navíc bude i podsvícená.

V této chvíli probíhá další ročník participativního rozpočtu. Je ve fázi hlasování a projekt, který chcete podpořit, tak tomu můžete dát hlas do neděle 8. listopadu

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Máme tam celkem 41 projektů ze všech místních částí Ostravy-Jihu. Takže určitě všechny chci pozvat k tomu hlasování, aby se podívali, co v jejich okolí se chystá, nebo naopak co se jim nelíbí, protože kromě 4 kladných hlasů mají i dva hlasy záporné.

Veškeré informace o hlasování a o projektech najdete na webu Náš Jih.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy