Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další bezdoplatková zóna v Ostravě-Jihu. Tentokrát byla vyhlášena na ubytovnu Areál

  • Ostrava-Jih,

Městský obvod Ostrava-Jih vyhlásil už 3. bezdoplatkovou zónu. Tentokrát na ubytovnu Areál na Plzeňské ulici v Hrabůvce. Vůbec první vznikla na ubytovnu Soiva v Zábřehu a druhá byla vyhlášena na hotelový dům Hlubina.

Radnice Ostravy-Jihu se dlouhodobě snaží bojovat s ubytovnami v obvodu. Má jich nejvíc z celé Ostravy, celkem 13. V současné době na ně postupně vyhlašuje tak zvané bezdoplatkové zóny.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Poslední 3 roky jsme apelovali taky na poslance, kdy jsme je měli zde pozvané, aby upravili zákon ve prospěch obcí. Bohužel stále takový zákon není ve schvalovacím procesu. Můžeme tedy postupovat podle platných zákonů a vyhlašovat bezdoplatkové zóny.”

Cílem bezdoplatkových zón je, aby se do ubytoven nestěhovali problematičtí lidé, kteří pouze zneužívají sociální dávky. Už třetí bezdoplatková zóna byla vyhlášena na problémový hotelový dům Areál v Hrabůvce. 

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Já si myslím, že všude by měly být bezdoplatkové zóny."
"Já bych řekl, že jo, protože tak zbytečně se vydělává prakticky na té chudobě."
"Už to tu dávno nemělo být. Co by? Všecko, bordel."

Radnice teď eviduje mnohem více podnětů obyvatel, kteří žijí v okolí ubytovny Metalurg v Zábřehu a stěžují si na hluk a nepořádek.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Začínáme shromažďovat v podstatě podklady, počet přestupků a tak dál a pokud budeme si myslet, že máme šanci uspět, tak podáme návrh na uplatnění bezdoplatkové zóny také v této lokalitě.”

Bezpečnost v okolí ubytoven hlídají i kamery

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy