Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé blokovali dopravu v Žabni. Chtějí bezplatnou silnici D56 z Ostravy do FM

  • Ostrava-Jih,

Petice za zrušení poplatku na dálnici D56 z Ostravy do Frýdku-Místku na Ministerstvo dopravy nezabrala. Obce kolem této frekventované silnice proto přistoupily k razantnějšímu kroku. Zablokovaly vedlejší silnici v Žabni.

V centru obce Žabeň se ve čtvrtek na čtvrt hodiny zastavila doprava. Zablokovali ji lidé, kteří tak dali jasně najevo, že nesouhlasí s dálničními poplatky na hlavním tahu z Ostravy do Frýdku-Místku. Právě přes Žabeň a další obce podél této dálnice projíždí řidiči, kteří se poplatkům chtějí vyhnout. Situace v nich je tak neúnosná.

Anketa: obyvatelé Žabně: “Tady mám 4 vnuky na té straně, tam je škola na té straně, jak se teď děcka dostávají přes tu cestu, no to je něco náročného, že. Vždyť tu jde o život.”
“Uvítali jsem vybudování té boční silnice a nějaká chytrá hlava to prostě zpoplatnila.”
“To už dávno tady měli zakázat jezdit a tam volnou cestu. Kde pokračuje dál ta dálnice, že musí tam být dálniční známka? Vždyť to je bordel.”
David Hejneš, starosta Žabně: “Ta dnešní akce byla především vzkaz panu ministrovi, protože za 4 roky se nám nepodařilo s panem ministrem setkat, ať už to byl pan ministr Ťok, pan ministr Kremlík nebo pan ministr Havlíček, proto je to jasný vzkaz do Prahy. Pane ministře, sejděte se s námi a řešte tu situaci, která je pro nás kritická."

Blokaci silnice předcházela petice, ke které se připojilo celkem 25 obcí a za měsíc ji podepsalo přes 8 tisíc lidí. Mezi nimi i obyvatelé Ostravy-Jihu.

Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Jelikož v Praze nebyla vyslyšena petice občanů nejen tedy Ostravy-Jihu, rozhodli jsme se dále podpořit aktivity spojené se zpoplatněním dálnice, a to osobně v obci Žabni, kde probíhala blokáda silnice, a to 2x po dobu 10 minut z důvodů, abychom upozornili Prahu, že situace je opravdu vážná. Například v obci Žabni projede až 10 tisíc aut denně.”

Protesty zřejmě budou pokračovat dál a není vyloučeno, že se budou stupňovat. Záležet bude na stanovisku Ministerstva dopravy.
Patronus servis Ostrava, s.r.o. - Evropa, státy EU
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

STRABAG Rail a.s., Ostrava
Ostrava
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

FLORCENTRUM Foltýnová s.r.o. Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků