Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šarvátky mezi návštěvníky a řidiči jsou zbytečné. Auta i motorky mají vjezd do Bělského lesa povolen

  • Ostrava-Jih,

V Bělském lese se v poslední době množí střety mezi návštěvníky a řidiči aut. Některým chodcům a cyklistům projíždějící auta vyloženě vadí a s řidičům buď úmyslně blokují cestu, nebo se s nimi hádají. Padají přitom i sprostá slova.

Bělský les je oblíbeným místem k relaxaci i sporování. Denně ho navštíví stovky lidí. Někteří z nich se ale nemohou smířit s tím, že jím sem tam projíždějí i auta a motorky. Vjezd jim povoluje dopravní značka cyklistická zóna s piktogramy těchto motorových vozidel.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Ovšem kromě obecných pravidel silničního provozu v této cyklistické zóně platí specifická pravidla. Pokud jde o řidiče silničních motorových vozidel, pak ti v této cyklistické zóně mohou jet rychlostí maximálně 30 km/hod, musí si počínat tak, aby projíždějící cyklisty neohrozili a v případě potřeby musí své vozidlo zastavit.”

Naopak cyklisté projíždějící řidiče nesmí omezovat a jsou povinni umožnit jim průjezd. Chodci by se měli v této cyklistické zóně pohybovat po levém okraji silnice.

Auta mohou bělským lesem projíždět pouze od Dakoty k lesní škole.

Anketa: návštěvníci Bělského lesa: “Ano, vadí, protože jezdí nepovolenou rychlostí a je to hnus, no. Neměli by tu jezdit.”

“Ne, proč by mi to mělo vadit, nevadí.”

“Docela ano, protože si myslím, že jsem tady v lese na procházce, na bruslích, na kole a tak si myslím, že by tady jezdit neměla.”
Radnice proto žádá návštěvníky Bělského lesa, aby byli tolerantní a řidiče respektovali. Ti by zase měli jezdit opatrně a dodržovat povolenou rychlost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy