Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci kontrolují zahrádkářské kolonie. Ty jsou častým terčem zlodějů

  • Ostrava-Jih,

Ostravští strážníci teď mnohem častěji kontrolují zahrádkářské kolonie. Prázdné chaty totiž lákají zloděje. Zahrádkáři, kterým skončila sezona, je uzavřeli a mnozí z nich se do nich opět vrací až na jaře.

Do zahrádkářských kolonií v tomto zimním období mnohem častěji míří strážníci se psy a na koních. Preventivně kontrolují zahradní domky, které zůstaly prázdné poté, co je majitelé objektů zazimovali. Každoročně toho využívají zloději.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “Do těchto akcí jsou zařazeny kromě normálních strážníků i strážníci psovodi a strážníci hipologové na koních. Co se týká strážníků na koních, tak jejich výhodou je, že se dostanou i do nepřístupných terénů, kde se normálně motorizovaná hlídka, nebo i pěší stěží dostává."
Tomáš Novák, člen Hipologického oddílu MP Ostrava: "Využíváme toho, že nejpěknější pohled na svět je z koňského hřbetu a tím, že je člověk výše, má možnost vidět lépe i přes ploty v zahrádkářských koloniích a tím získá daleko lepší přehled.”

Tato zahrádkářské kolonie je ve Výškovicích nedaleko řeky Odry. Jen na území městské části Ostrava - Jih je podobných lokalit celkem sedm. Cílem preventivní akce je zkontrolovat, zda objekty nenesou známky vloupání. Strážníci se ale zaměřují i na případný pohyb podezřelých osob v těchto lokalitách.

Erika Szabová, členka Kynologického oddílu MP Ostrava: "Pes je nám velkým pomocníkem, jelikož dokáže pachatele zaregistrovat mnohem dříve než my. V případě, že je někdo v objektu ukrytý, můžeme psa vypustit a on ho štěkáním označí a následně potom přijdeme my a zakročíme.”

Pokud chcete mít na jaře svou chatu ve stejném stavu, v jakém jste ji na podzim opustili, měli byste ji řádně zabezpečit a několikrát během zimy ji přijít zkontrolovat.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: “To znamená řádně ten objekt uzamknout, pokud ta chata nebo to zahrádkářské přístřeší má nějaké okenice, zavřít i ty okenice a optimální samozřejmě je, pokud je ta chatová, nebo zahrádkářská oblast navštěvovaná tím majitelem té chaty častěji.”

Také byste neměli v chatách nechávat nic cenného. Strážníci budou podobné preventivní akce provádět po celou zimu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy