Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střední umělecká škola AVE ART v Ostravě buduje nové učebny. Přispěla na ně EU

  • Ostrava-Jih,

Na Střední umělecké škole AVE ART v Ostravě-Hrabůvce vznikají hned 3 zbrusu nové odborné učebny. Probíhat v nich budou nejen rekvaliční kurzy, ale i počítačové kurzy pro seniory, kteří navštěvují Univerzitu 3.věku na Jihu a radnice jim na vzdělávání přispívá.

Prostory Střední umělecké školy AVE ART, které ještě donedávna škola využívala jen jako sklady, se teď mění k nepoznání. Po rekonstrukci budou sloužit jako odborné učebny, ve kterých se bude vyučovat interiérový a grafický design a zahradní návrhářství.

Jaroslav Prokop, ředitel Střední umělecké školy AVE ART: “Naštěstí sousední dům byl zakoupen firmou, která rekonstruuje celý prostor a krček, který byl vlastně spojovacím krčkem s tou naší budovou, byl zbourán. To nám umožnilo vlastně vytvořit unikátní prostor vlastně.”

Celou učebnu interiérového designu navrhla studentka 3. ročníku této školy.

Jaroslav Prokop, ředitel Střední umělecké školy AVE ART: “Bouraly se tady příčky. Byla to jednak dřevěná příčka, pak cihlová příčka. To všechno jsme vykopali a dveře jedny se zazdily. Jiné jsme přiznali, vyměnili jsme jenom, dali jsme nová futra a třetí jsme také zazdili. Takže trošku jsme si pohráli s tím prostorem.”

Čilý stavební ruch žáci téměř nepocítili. Bourací práce, které provázela vysoká prašnost, totiž probíhaly v době, kdy se vyučovalo distančně.

Jaroslav Prokop, ředitel Střední umělecké školy AVE ART: “Nelze nevyloučit, že tyto učebny budou využívat též i účastníci univerzity 3. veku. Je to projekt, na kterém spolupracujeme s kulturním zařízením K-trio. Dlouhodobě, prakticky od vzniku tohoto projektu.”

Studenti U3V se momentálně učí online a o přednášky mají velký zájem.

Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “V rámci U3V vyučuju 15 dam, které se zajímají o dějiny městského obvodu Ostrava-Jih. Takže první lekci jsme se museli věnovat nějakému takovému vychytání technických problémů. A musím pochválit, že všechny studentky od té doby už se pečlivě připravují na to připojení a už nám to nečiní potíže, takže komunikujeme teď takhle spolu na dálku.”

Zatímco učebny interiérového a grafického designu budou hotovy do konce ledna, do nové učebny zahradního návrhářství se žáci a studenti budou moci podívat až na konci června. Rekonstrukce všech tří učeben si vyžádá zhruba 3 a čtvrt milionů korun a z větší části na ně přispěla EU.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy