Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice Ostravy-Jihu nadělovala dárky dětem z centra Domeček a azylového domu

  • Ostrava-Jih,

Děti z dětského centra Domeček budou mít hezké Vánoce. Všem se splní jejich přání. Dárky, o které si napsaly, už jsou rozebrané a lidé je v těchto dnech postupně přinášejí, aby si je děti mohly na Vánoce rozbalit.

Také vedení radnice Ostravy-Jihu nakoupilo dárky dětem z dětského centra Domeček. Radost jim dělá už sedmým rokem. Vánoce tady stráví celkem 24 dětí.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý rok nám vždycky z dětského centra dají vědět, co by si přály a podle toho jim dárečky připravíme a přineseme.”
Ilona Lorencová, zástupce ředitele dětského centra Domeček: “Dárečky máme zajištěné. Máme na stránkách vánoční strom přání, takže každé dítě vlastně dostane svůj dáreček. Jako lidi se fakt snaží, nakupují, takže každé to dítě tam dáreček bude mít.”

Také děti z charitního domu svaté Zdislavy se mohou těšit na vánoční dárky.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Snažíme se i po dohodě se sociálními pracovníky vytipovat takové dárky, které jsou pro děti potřebné, nebo které chtějí, které si třeba sami napsali Ježíškovi na seznam.”

Kapacita charitního domu je 9 maminek plus až 15 dětí s tím, že každá maminka má svůj pokoj. Vánoce budou trávit všichni společně.

Petr Matěj, vedoucí střediska: “Vánoční stromeček, večeře, bramborový salát, řízek plus hrachová polévka maminky budou mít a samozřejmě to nejdůležitější dárečky.”

Spoustu dárků dětem z charitnímu domu každoročně posílá i anesteziologické oddělení Vítkovické nemocnice. Letos lékaři a sestry přidali i velkoplošnou televizi, která udělá radost všem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků